Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najobľúbenejšie u nás: Reálna spotreba 68 áut

FOTO
Kúpou auta s nižšou spotrebou možno v konečnom dôsledku ušetriť aj tisíce eur. Je tento parameter dôležitý aj pre vás? Pozrite si prehľad 68 obľúbených áut s reálnymi údajmi nameranými počas testov AUTO BILD.
69 38 príspevkov 25.04.2017 / Filip Kadlečík

Aj keď motoristi v súčasnosti najčastejšie siahajú po vozidlách typu SUV, februárové predaje na Slovensku naznačili, že malé a kompaktné vozidlá či autá strednej triedy taktiež patria na špičku obľúbenosti. Podľa údajov ZAP SR sa počas druhého mesiaca roka 2017 v SR registrovalo celkovo 8 366 vozidiel kategórie M1.

Segment SUV síce trhu dominuje, no tieto autá dokopy tvoria väčší objem predajov 69 fotografií v galérii Segment SUV síce trhu dominuje, no tieto autá dokopy tvoria väčší objem predajov Zdroj: AUTO BILD

Kompaktné vozidlá z tohto objemu tvorili 28,95 %, malé autá 18,66 % a kategória nižšej strednej triedy sa postarala o 6,74 %. Z hľadiska spotreby paliva odmeranej redaktormi AUTO BILD v reálnej premávke kompaktnému segmentu dominuje plug-in hybridná Toyota Prius, v tesnom závese za ňou sa umiestnili vznetové Citroën Cactus a Volvo V40.

>>> Reálna spotreba malých áut vo veľkej galérii <<<

Segmentu malých vozidiel na oplátku kraľuje dieselová dvojica v zložení Renault Clio Grandtour a Ford Fiesta nasledovaná hybridnou Toyotou Yaris. V nižšej strednej a strednej triede obsadili medailové pozície vznetoví Nemci v poradí BMW radu 3, Volkswagen Passat a Mercedes-Benz triedy C. Okrem týchto deviatich vozidiel v našom prehľade nájdete ďalších 59 automobilov.

>>> Galéria reálnej spotreby kompaktných vozidiel <<<

Treba podotknúť, že bežné SUV sa v mesiaci február celkovo postarali o 31,96 % z finálneho počtu predaných áut. V porovnaní s nie tak dávnou minulosťou ide o prekvapivo vysoké číslo. Celkovo teda slovenskému automobilovému trhu v posledných mesiacoch tesne dominujú vozidlá s vyšším posedom.

>>> Reálna spotreba áut nižšej strednej a strednej triedy v galérii <<<

Samozrejme, pri meraní spotreby sme neobišli ani tento segment. Už pred niekoľkými mesiacmi sme prišli s prehľadom reálnej spotreby 45 najobľúbenejších SUV. Ak zvažujete kúpu auta s vyššou svetlou výškou, určite odporúčame zvážiť tento faktor.V konečnom dôsledku vám môže ušetriť stovky, v niektorých prípadoch dokonca aj tisícky eur.


Video
Najnovšie články
Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV

Na júnovom autosalóne v Šen-čene bude mať premiéru štúdia, z ktorej sa časom stane sériové vozidlo. Detaily o ňom zatiaľ nepoznáme.

Škoda Vision GT: Česi chystajú ďalšie SUV

Odvážne štylizovaná štúdia má krídlové dvere a head-up displej pokrývajúci celú šírku čelného skla, pohon je čisto elektrický.

Kia HabaNiro: Predzvesť novej generácie?

Dobrých nápadov nikdy nie je dosť. Už 7. - 9. júna sa uskutoční motoristická akcia s tými najlepšími cieľmi - pomáhať tam, kde je to potrebné.

RALLY RADOSTI: 30 športiakov prejde SR, pomôžu dobrej veci

Do svojho kompaktného SUV prestali Japonci montovať diesel, nedávno dali zbohom aj dvojlitrovému benzínu. Aká je jediná v súčasnosti dostupná verzia?

Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×