Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Elektrické BMW konečne oficiálne aj na Slovensku

BMW i3 a i8 o svoju pozíciu medzi konvenčnými vozidlami bojujú už nejaký ten piatok. Svoju časť popularity si užívajú aj na Slovensku, až teraz sa však u nás začínajú predávať oficiálne.
3 8 príspevkov 24.04.2017 / Filip Kadlečík

Elektromobilita je v automobilovom priemysle spolu s autonómnym riadením ešte stále témou číslo jeden. Pred niekoľkými mesiacmi na tento trend po dlhom čase predstavením systému podpory majiteľov elektrických vozidiel konečne zareagovalo aj Slovensko.

BMW i3 a i8 dostali s veľkým omeškaním svoje slovenské ceny 3 fotografie v galérii BMW i3 a i8 dostali s veľkým omeškaním svoje slovenské ceny Zdroj: BMW

Možno aj tento impulz motivoval bavorskú automobilku k tomu, aby u nás s niekoľkoročným oneskorením uviedla divíziu “BMW i”. Samozrejme, zopár zástupcov modelu i3 či i8 sa po našich cestách už potichu premáva. Potenciálni majitelia si  však svoje technologické hračky na Slovensku až doteraz oficiálne kúpiť nemohli.

Ešte s väčšími problémami sa mohli stretnúť pri poruchách či prehliadkach týchto vozidiel. Odnedávna je však autorizovaný BMW i servis dostupný v Bratislave, Žiline, Košiciach a Trenčíne. Samotný predaj sa pritom má realizovať osobne len v Žiline a v hlavnom meste.

Plug-in hybridný model i8 sme už mali možnosť vyskúšať aj v našej redakcii, s ekologickejším i3 sa detailne zoznámime už o niekoľko dní. BMW i8 je vybavené prepĺňaným trojvalcom a elektromotorom, ktoré dokopy ponúkajú systémový výkon na úrovni 266 kW (362 k). Za túto technologickú hračku si Bavori nechajú zaplatiť  prinajmenšom 138 250 eur.

BMW i8: Mníchovský Armageddon

EXKLUZÍVNA JAZDA Bavorský plug-in hybrid má dizajn Batmobilu a supermodernú techniku. Je to cesta k záchrane superšportov?

Menšia i3 je čistým elektromobilom, ktorý na želanie môže byť vybavený aj malým zážihovým dvojvalcom. Tzv. Range Extender sa stará o nabíjanie batérie v prípade, že sa akumulátor začína vybíjať v teréne, kde vodič nemá možnosť ho dobiť. V kombinovanom cykle je i3 vďaka nemu schopná prejsť až 330 km. Cena základnej verzie s dojazdom 190 km začína na hodnote 36 350 eur.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×