Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Číňania chcú skopírovať Lamborghini Urus

Zotye má veľké skúsenosti s napodobňovaním existujúcich produktov, imitáciu konceptu talianskeho SUV mala značka predstaviť v Šanghaji.
2 8 príspevkov 22.04.2017 / Marek Pokrývka

Automobilový priemysel v najľudnatejšej krajine sveta sa postupne vzmáha. Mediálny priestor už nezískava výhradne kradnutím nápadov západným výrobcom, čo dobre dokumentuje šanghajský veľtrh. Premiéru na ňom absolvovalo viacero zaujímavých vozidiel od domácich firiem. No zastúpenie mali aj „menej originálne“ exponáty a jedným z nich mal byť Concept S od značky Zotye.

Zotye Concept S imituje päť rokov starý koncept Urus 2 fotografie v galérii Zotye Concept S imituje päť rokov starý koncept Urus Zdroj: Zotye

Táto lokálna spoločnosť má veľké skúsenosti s napodobňovaním existujúcich produktov. Počas minulého roka začala vyrábať imitáciu Porsche Macan, okrem toho v jej portfóliu nájdeme napríklad dizajnového kríženca modelov Audi Q5 a VW Touareg. Mimo pozornosti nezostal ani aktuálny Tiguan. Číňania sa síce neštítia ani iných automobiliek, no koncern z Wolfsburgu majú evidentne radi. Najnovšie sa zamerali na päť rokov starý koncept Lamborghini Urus. Chcú ho skopírovať a pôvodne ho mali predstaviť v Šanghaji, čo ešte pred otvorením výstavy prezradili prostredníctvom náčrtov.

Čínsky Macan za tretinu ceny Porsche

Čoskoro sa v Pekingu predstaví verejnosti model Zotye SR8, ktorý je kópiou menšieho SUV z Zuffenhausenu. Rozdiely sú zanedbateľné.

Skica zachytávajúca zadnú časť hovorí jasnou rečou. Štúdiu talianskeho SUV jasne evokujú nielen základné tvary karosérie, prakticky identické sú línie blatníkov, zlomy na dverách či koncové svetlá. V nárazníku je však namiesto štvorice výfukových koncoviek rovno šesť kúskov. Pohľad spredu pôsobí originálnejšie, tvorcovia siahli po vlastnom tvare masky chladiča, svetlometov i nárazníka.

Štúdiu talianskeho SUV jasne evokujú tvary karosérie 2 fotografie v galérii Štúdiu talianskeho SUV jasne evokujú tvary karosérie Zdroj: Zotye

Zotye zverejnením týchto obrázkov mnohých nahnevalo, no odhalenie napodobneniny Lamba sa nakoniec podľa všetkého nekonalo. Živé fotografie tohto vozidla sme totiž neobjavili ani na špecializovaných čínskych stránkach. Predstavitelia značky evidentne svoje plány pribrzdili alebo celkom zrušili, aj keď pravdepodobnejší je prvý scenár. Definitívnu odpoveď dá až čas.

Focus Media

Video
Najnovšie články
V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku

Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.

Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×