Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Corvette C7 dostane aktívnu aerodynamiku

Vzhľadom na štvorročný vek ikony možno predpokladať, že pôjde o súčasť omladenia. Balíkom sa pravdepodobne budú pýšiť modely Z06 či ZR1.
5 29.03.2017 / Marek Pokrývka

Krátko pred otvorením tohtoročného ženevského autosalóna Lamborghini prezradilo, že vlani v októbri modelom Huracán Performante prelomilo rekord na Nürburgringu. Zásadnú rolu v tom mali zohrať pohyblivé časti karosérie ovplyvňujúce prúdenie vzduchu. Takéto riešenia sa objavujú na elitných športových vozidlách čoraz častejšie, momentálne s nimi pracuje aj Chevrolet.

Kupé bude prúdenie vzduchu ovplyvňovať aj zmenou svetlej výšky 5 fotografií v galérii Kupé bude prúdenie vzduchu ovplyvňovať aj zmenou svetlej výšky Zdroj: U.S. Patent and Trademark Office

Zverejnenie patentových obrázkov prezradilo, že aktívnu aerodynamiku dostane Corvette C7. Podľa rysov karosérie je to jednoznačne aktuálna generácia americkej ikony. Vzhľadom na jej štvorročný vek možno predpokladať, že pôjde o súčasť omladenia. Scenár však môže byť aj iný. Tak či onak, balík sa pravdepodobne nechystá pre základnú verziu. Pýšiť sa ním budú skôr modely Z06 či ZR1.

Chevrolet Corvette C7 v retro šatách

Napriek značnému časovému odstupu štýl vychádzajúci z minulosti americkému športovému kupé prekvapujúco dobre sekne.

Ako môžeme vidieť, športové kupé má disponovať množstvom pohyblivých prvkov. Nepôjde len o predný spojler. Okrem neho sa budú hýbať klapky za maskou chladiča, prítlačné krídlo či difúzor pod zadným nárazníkom. Chevrolet má popri tom aerodynamiku ovplyvňovať aj zmenou svetlej výšky. Nákres ukazuje, že v istých situáciách môže zdvihnúť zadok a nos pritlačiť k zemi. Rolu evidentne budú hrať aj kolesá. Na viac detailov si musíme počkať, termín debutu známy nie je.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×