Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Buick Velite 5 je dvojčaťom typu Volt

Z fotografie zadných partií plug-in hybridu je evidentné, že rozdiely medzi koncernovými modelmi sa popri označeniach dotknút len detailov.
1 27.03.2017 / Marek Pokrývka

Začiatkom novembra zverejnil Buick upútavku na typ Velite, ktorý dobre informované zdroje označovali za prezlečený Chevrolet Volt druhej generácie. Napriek tomu prišlo prekvapenie. Mierne upravený liftback sa nekonal, namiesto toho debutoval na autosalóne v čínskom Kantone atraktívny koncept s kompletne samostatným dizajnom. O sériovej verzii však rovnaké hodnotenie platiť nebude.

Buick Velite 5 má mať na elektrinu dojazd 100 kilometrov

Americká značka v týchto dňoch vypustila na internete fotografiu, ktorá je ochutnávkou finálneho produktu menom Velite 5. Obrázok zachytáva zadné partie plug-in hybridu. Z celkového tvaru karosérie i liniek koncových svetiel je evidentné, že nakoniec je predsa jednovaječným dvojčaťom typu Volt. Popri označeniach sa rozdiely asi dotknú len detailov na nárazníkoch či štýlu kolies.

Buick Velite: Atraktívna alternatíva

Jednoduchá výmena loga na maske sa nekonala, plug-in hybrid predstavený v Číne je klasický hatchback s príjemným vzhľadom.

O interiéri môžeme zatiaľ len špekulovať, no zásadné zmeny v ňom čakať netreba. Technika však prekvapujúco celkom zhodná nebude. Buick síce do práve zapriahne známy elektromotor i 1,5-litrový benzínový štvorvalec, ale jeho produkt má ponúkať väčší akčný rádius. Aktuálne informácie hovoria o 100 kilometroch na elektrinu a celkovom dojazde 750 km.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×