Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda sa prezradila: Je toto prvý elektromobil?

O elektromobile z Mladej Boleslavi sa hovorí dlhší čas. Škoda už vypustila viacero indícií, vďaka ktorým sme si poskladali kompletný obraz. Pozrite si nový elektromobil českej automobilky detailnejšie, než len na jednej skici.
3 11 príspevkov 24.03.2017 / Filip Kadlečík

Mladá Boleslav na trh neustále posiela jeden model za druhým. Zdá sa, že modelová ofenzíva tak skoro neskončí. Čoskoro sa dočkáme napríklad nového Yetiho, ktorý by sa podľa nedávno uniknutých informácii mohol volať aj Karoq. To však nie je úplne isté. Naopak, isté je, že začiatkom novej dekády by Škoda na trh rada uviedla elektromobil.

Dizajnérska skica môže klamať - v skutočnosti bude línia strechy pravdepdobne vyššia než na tomto obrázku 3 fotografie v galérii Dizajnérska skica môže klamať - v skutočnosti bude línia strechy pravdepdobne vyššia než na tomto obrázku Zdroj: Škoda

Je o ňom známe, že bude stáť na platforme MEB a jeho koncept sa svetu ukáže v priebehu apríla na autosalóne v Šanghaji. Až doteraz nebolo úplne jasné, ako by ekologicky orientované vozidlo malo vyzerať. Vďaka drobnému zaváhaniu automobilky to však už dnes vieme pomerne presne.

Výrobca včera zverejnil tlačovú správu, kde hovorí o kryštalickom dizajne svojich vozidiel. Sprievodnou fotografiou je snímka označená názvom “ŠKODA Crystal Design”. Vtip je v tom, že po stiahnutí sa ukáže skutočné meno obrázku a síce “Silhoutte_Vision_E”. To znamená len jedno - Škoda nenápadne odhalila siluetu svojej elektrickej štúdie.

Kodiaq Coupé by podľa všetkých indícii mohol byť prvou Škodou, ktorá dostane elektrický pohon 3 fotografie v galérii Kodiaq Coupé by podľa všetkých indícii mohol byť prvou Škodou, ktorá dostane elektrický pohon Zdroj: AUTO BILD

AUTO BILD v minulosti priniesol exkluzívne odhalenie modelu Kodiaq Coupé, ktorý by sa mal postaviť na vrchol portfólia Škody. Teraz sa zdá, že štýlové kupé by mohlo zároveň byť prvým elektromobilom v ponuke mladoboleslavskej automobilky. Nasvedčuje tomu aj spomínaná dizajnová skica. Predná kapota na nej vyzerá ako vystrihnutá z Kodiaqa, úplne zhodné sú aj koncové svetlá. Klesajúca línia strechy zasa jednoznačne ukazuje na karosériu typu kupé.

Imidžovka od Škody: Kodiaq príde aj ako kupé

ODHALENIE Prinášame pohľad do budúcnosti mladoboleslavskej automobilky. Zdá sa, že Škoda Superb bude musieť uvoľniť trón pre nového kráľa. Na jeho mieste sa uvelebí SUV s klesajúcou strechou v štýle...

Teórii s novým kupé v hlavnej úlohe nahráva aj fakt, že premiéra sa odohrá na autosalóne v Šanghaji. Práve ázijský trh je dôležitým odbytiskom týchto extravagantných vozidiel. Škoda aktuálne v ponuke žiadne coupé nemá a dá sa očakávať, že “Superb Coupé” je absolútnou utópiou. Je preto takmer jasné, že elektrický pohon dostane ako prvé práve štýlové SUV značky.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×