Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Honda Clarity bude mať tri verzie

Z krajiny vychádzajúceho slnka prišiel ako prvý vodíkový variant, v príprave je teraz elektromobil a plug-in hybrid. Premiéru budú mať v New Yorku.
1 16.03.2017 / Marek Pokrývka

Počas minulého roka urobil Hyundai odvážny krok. Pod označením Ioniq predstavil svojho konkurenta pre populárny liftback Toyota Prius, namiesto jediného hybridu ho však predviedol hneď s tromi druhmi pohonu. V tomto smere evidentne nezostane dlho sám. Na ženevskom autosalóne načrtla koncernová Kia takéto plány pri súrodencovie Niro a obdobnú stratégiu si zvolila aj Honda.

Honda načrtla dva ďalšie varianty typu Clarity

Japonská automobilka momentálne varí podľa tohto receptu typ Clarity, ktorý bude mať taktiež tri verzie. Nepôjde však o identicky koncipované modely ako v prípade kórejských príbuzných. Z krajiny vychádzajúceho slnka prišiel ako prvý vodíkový variant, v príprave je teraz elektromobil a plug-in hybrid. Premiéru oboch noviniek avizovala firma na blížiaci sa autosalón v New Yorku.

Hyundai Ioniq: Tri v jednom

Automobilka Hyundai sa chce spolu so sesterskou značkou Kia stať svetovým lídrom na poli ekologických automobilov. Ich prvým krokom je ženevská novinka, umožňujúca voľbu jedného z troch typov pohonu.

Honda debutantov načrtla prostredníctvom čiastočne odhaľujúcej fotky zameranej na charakteristický tvar svetlometov, detaily týkajúce sa techniky si zatiaľ necháva pre seba. Prezradila iba dojazd zmiešaného zásuvkového variantu presahujúci 64 kilometrov. O elektrickej verzii zasa povedala, že pôjde o prvé dostupné batériové vozidlo vo svojom segmente. Viac už čoskoro.


Video
Najnovšie články
Opel Corsa: Neoficiálny debut generácie F

Hyundai i20 pred rokom prešiel faceliftom, ktorý ho vylepšil najmä z technologickej stránky. Okrem bezpečnostných systémov však pokrok dorazil aj inam. Mestské...

Test Hyundai i20 DCT7: Konečne s automatom

Limitovaná verzia nabrúseného kompaktu dosiahla rovnaký čas ako Bugatti Veyron, konkrétne detaily o nej zatiaľ automobilka neprezradila.

Mégane R.S. má späť žezlo z Nürburgringu

Dovážané európske vozidlá a autodiely sú americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi stále tŕňom v oku a neustále chce zvýšiť clá. Hoci rozhodnutie o ich...

Jednostranné kvóty ani dovozné clá nevyriešia spory

Núdzový brzdový asistent pri jazde vzad môže zabrániť neraz ťažkým kolíziám vozidla s chodcom či cyklistom. Nemecký autoklub ADAC preveril tieto systémy...

Brzdový asistent: Dá sa na neho ozaj spoľahnúť?

Ešte pred príchodom ďalšej generácie sme si vyskúšali terénne kombi, ktoré je na slovenskom trhu najpredávanejším autom japonskej firmy.

Test Subaru Outback: Dovidenia, bestseller

Konzorcium, ktoré stavia obchvat Bratislavy, nesúhlasí s výsledkami nedávneho ekoauditu. Podľa spoločnosti ide o zaujatú správu, ktorá nezodpovedá skutočnosti.

Stavbu D4 a R7 sprevádza množstvo špekulácií
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×