Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bentley prezentovalo elektrický roadster

ZO ŽENEVY
Evolúcia štúdie menšieho kupé anglickej značky má namiesto osemvalca elektromotor, dizajnéri zmenili aj viacero detailov.
15 2 príspevky 10.03.2017 / Marek Pokrývka

V kuloároch sa počas roka 2014 začalo hovoriť o základnom modelovom rade Bentley, ktorý by bol dostupnejší než varianty typu Continental. Správy spomínali menšie dvojmiestne kupé. Britská automobilka im dala o niečo neskôr jasné kontúry, predstavila koncept EXP 10 Speed 6. Na práve prebiehajúcom ženevskom autosalóne naň nadviazala.

Bentley EXP 12 Speed 6e má kompletne odhalený interiér 15 fotografií v galérii Bentley EXP 12 Speed 6e má kompletne odhalený interiér Zdroj: Marek Pokrývka

Pod reflektormi výstaviska Palexpo prezentovala značka z Crewe čosi, čo od nej čakal málokto. Svetu tu ukázala elektrický roadster. Za označením EXP 12 Speed 6e sa schováva evolúcia spomínanej štúdie, ktorá prišla o pevnú strechu. Kabína zostala kompletne odhalená bez možnosti ochrany. Žiaden skladací textil sa nekoná, ale nejde o problém. Reč totiž nie je o sériovom produkte.

Jazdili sme so štúdiou Bentley EXP 10 Speed 6

Bentley ženevským konceptom EXP 10 Speed 6 naznačilo plány do blízkej budúcnosti. Redakcii AUTO BILD sa podarilo stráviť za volantom nádherného kupé niekoľko hodín.

Okrem otvorenej karosérie Bentley zmenilo aj ďalšie detaily. Základné štylistické prvky zostali na svojom mieste, zelený lak však nahradila biela a viacero dielcov sa odelo do medenej farby. To nie je všetko. Dizajnéri vymenili kolesá, spätné zrkadlá nahradili kamerami a odstránili výfukové koncovky. Zmeny neobišli ani interiér. Ten je prečalúnený do červenej kože, nachádza sa v ňom čiastočne zrezaný volant a kompletne chýba volič prevodovky. Dôvodom je pohon.

Batéria sa nabíja cez zásuvku skrytú za evidenčným číslom 15 fotografií v galérii Batéria sa nabíja cez zásuvku skrytú za evidenčným číslom Zdroj: Bentley

Namiesto osemvalca nájdeme pod plechmi anglického konceptu elektromotor. Konkrétnu konfiguráciu pohonu automobilka nezverejnila, neprezradila ani žiadne bližšie parametre. O výkone ani dojazde tak hovoriť nemôžeme. Vieme však, že batéria sa nabíja cez zásuvku umne skrytú za zadným evidenčným číslom. Podobné riešenie možno Bentley využije aj v budúcnosti. No pravdepodobne to nebude pri rýdzom elektromobile, v aktuálnych plánoch značky vraj zatiaľ figuruje len plug-in hybrid.


Video
Najnovšie články
Opel Corsa: Neoficiálny debut generácie F

Hyundai i20 pred rokom prešiel faceliftom, ktorý ho vylepšil najmä z technologickej stránky. Okrem bezpečnostných systémov však pokrok dorazil aj inam. Mestské...

Test Hyundai i20 DCT7: Konečne s automatom

Limitovaná verzia nabrúseného kompaktu dosiahla rovnaký čas ako Bugatti Veyron, konkrétne detaily o nej zatiaľ automobilka neprezradila.

Mégane R.S. má späť žezlo z Nürburgringu

Dovážané európske vozidlá a autodiely sú americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi stále tŕňom v oku a neustále chce zvýšiť clá. Hoci rozhodnutie o ich...

Jednostranné kvóty ani dovozné clá nevyriešia spory

Núdzový brzdový asistent pri jazde vzad môže zabrániť neraz ťažkým kolíziám vozidla s chodcom či cyklistom. Nemecký autoklub ADAC preveril tieto systémy...

Brzdový asistent: Dá sa na neho ozaj spoľahnúť?

Ešte pred príchodom ďalšej generácie sme si vyskúšali terénne kombi, ktoré je na slovenskom trhu najpredávanejším autom japonskej firmy.

Test Subaru Outback: Dovidenia, bestseller

Konzorcium, ktoré stavia obchvat Bratislavy, nesúhlasí s výsledkami nedávneho ekoauditu. Podľa spoločnosti ide o zaujatú správu, ktorá nezodpovedá skutočnosti.

Stavbu D4 a R7 sprevádza množstvo špekulácií
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×