Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renault mierne osviežil malý Captur

ZO ŽENEVY
Exteriérové zmeny Francúza boli decentné. Svetlomety môžu byť kompletne diódové, výrobca okrem toho rozšíril možnosti individualizácie.
22 1 príspevok 10.03.2017 / Marek Pokrývka

Medzi najmenších reprezentantov kategórie SUV patrí francúzsky Captur. Do sveta ho Renault uviedol pred štyrmi rokmi, odhalil ho na ženevskom autosalóne. Rovnaké miesto teraz využil na prezentáciu jeho aktualizovanej verzie. V tomto prípade sa žiaden komplexný facelift nekoná, výrobca tohto štýlovejšieho súrodenca typu Clio iba mierne osviežil.

Renault Captur pôsobí po facelifte o niečo robustnejšie 22 fotografií v galérii Renault Captur pôsobí po facelifte o niečo robustnejšie Zdroj: Marek Pokrývka

Exteriérové zmeny boli pomerne decentné. Dizajnéri siahli po väčšej maske chladiča pripomínajúcej väčšieho brata Kadjar, navyše modifikovali aj svetlomety. Na želanie môžu byť kompletne diódové. Na oboch koncoch karosérie sa objavili upravené nárazníky disponujúce imitáciou ochranných plechov. Vpredu okrem toho obsahujú aj denné LED pásy v tvare písmena C, ktoré sú asi najvýraznejším poznávacím znakom omladeného variantu. Koncové svetlá taktiež dostali diódy.

Test Renault Scénic: Pre mladú rodinu

Štvrtá generácia francúzskeho MPV nás zaujala dizajnom i sériovými dvadsaťpalcovými kolesami. Aké je toto príťažlivé rodinné vozidlo v praxi?

Vďaka vykonaným zásahom pôsobí Francúz spredu o niečo robustnejšie, aj keď reálne sú jeho rozmery prakticky identické. Okrem fyzických zmien dielcov Renault rozšíril možnosti individualizácie. Do palety farieb pridal tri odtiene laku, začal ponúkať strieborné vyhotovenie strechy a oprášil ponuku diskov kolies. Tie majú priemer šestnásť alebo sedemnásť palcov.

Koncové svetlá francúzskeho SUV taktiež dostali diódy 22 fotografií v galérii Koncové svetlá francúzskeho SUV taktiež dostali diódy Zdroj: Renault

V interiéri použil výrobca podľa vlastných slov lepšie materiály, okrem toho vymenil napríklad hlavicu riadiacej páky. V niektorých modeloch sa zmenili aj sedadlá. Zoznam vybavenia sa rozšíril, pričom novinkou v cenníku je vyhotovenie Initiale Paris. To dáva malému SUV luxusný nádych. Prináša dvojfarebné kožené čalúnenie, bezkľúčový systém či audiosústavu Bose. Predaj sa začne v lete.

Focus Media

Video
Najnovšie články
V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku

Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.

Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×