Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rolls-Royce SHR: Luxus pre detských pacientov

Automobilka Rolls-Royce prejavila svoju vznešenú tvár a rozhodla sa pomôcť deťom. Vybrala si pritom spôsob, ktorý jej je vlastný. Exkluzívnym výrobným procesom stvorila jedinečný malý elektromobil.
11 05.03.2017 / Filip Kadlečík

Rolls-Royce je superluxusná automobilka, s ktorou sa automaticky spájajú vlastnosti ako vznešenosť či džentlmenstvo. Teraz to výrobca potrvdil aj v reálnom živote. Rozhodol sa totiž pomôcť detskému oddeleniu nemocnice sv. Richarda. Toto zariadiadenie si RR vybral preto, že sa nachádza neďaleko sídla značky, v západnom Sussexe.

Malé autíčko dokáže po chodbách nemocnice uháňať rýchlosťou 16 km/h 11 fotografií v galérii Malé autíčko dokáže po chodbách nemocnice uháňať rýchlosťou 16 km/h Zdroj: BMW Group

Deťom bude radosť robiť autíčko Rolls-Royce SHR, ktoré by malo ich pobyt v nemocnici urobiť znesiteľnejším. Producent nezabudol dodať, že malé vozidlo vznikalo rovnako ako plnohodnotné autá značky. Výroba, ktorá trvala 400 hodín, prebiehala ručne a použité boli len tie najlepšie materiály.

Tuning: Rolls-Royce, ako ste ho ešte nevideli

Šikovní grafici dokážu vo svete virtuálnych úprav zhmotniť predstavy, ktoré sa v realite nikdy nezrealizujú. Len málokto by si trúfol takto výrazne upraviť superluxusný Rolls-Royce Wraith.

Dbalo sa aj na štýl, kožené výplne či čalúnenie v interiéri sú zladené so sedacími súpravami, ktoré sa dajú nájsť v nemocnici. Elektromobilu nechýba ani Spirit of Ecstasy. Energiu mu dodáva batéria s napätím 24 V, dokáže zrýchliť až na tempo 16 km/h. To sa pritom v prípade menších vodičov dá ľahko obmedziť na 6,4 km/h.


Video
Najnovšie články
Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne

Briti hlásia príchod svojej vlajkovej lode v najlepšej forme. Tretia generácia modelu Flying Spur má byť najlepším Bentley, ktoré kedy vzniklo. Zachová si...

Opulentný luxus: Bentley Flying Spur cieli na trón

Renault a Fiat Chrysler sa chceli zlúčiť, no rokovania sa skončili neúspechom, za ktorý obidve automobilky obvinili francúzsku vládu. Viacerí vládni činitelia...

Nádej na zlúčenie Renaultu a FCA ešte stále žije
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×