Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rolls-Royce SHR: Luxus pre detských pacientov

Automobilka Rolls-Royce prejavila svoju vznešenú tvár a rozhodla sa pomôcť deťom. Vybrala si pritom spôsob, ktorý jej je vlastný. Exkluzívnym výrobným procesom stvorila jedinečný malý elektromobil.
11 05.03.2017 / Filip Kadlečík

Rolls-Royce je superluxusná automobilka, s ktorou sa automaticky spájajú vlastnosti ako vznešenosť či džentlmenstvo. Teraz to výrobca potrvdil aj v reálnom živote. Rozhodol sa totiž pomôcť detskému oddeleniu nemocnice sv. Richarda. Toto zariadiadenie si RR vybral preto, že sa nachádza neďaleko sídla značky, v západnom Sussexe.

Malé autíčko dokáže po chodbách nemocnice uháňať rýchlosťou 16 km/h 11 fotografií v galérii Malé autíčko dokáže po chodbách nemocnice uháňať rýchlosťou 16 km/h Zdroj: BMW Group

Deťom bude radosť robiť autíčko Rolls-Royce SHR, ktoré by malo ich pobyt v nemocnici urobiť znesiteľnejším. Producent nezabudol dodať, že malé vozidlo vznikalo rovnako ako plnohodnotné autá značky. Výroba, ktorá trvala 400 hodín, prebiehala ručne a použité boli len tie najlepšie materiály.

Tuning: Rolls-Royce, ako ste ho ešte nevideli

Šikovní grafici dokážu vo svete virtuálnych úprav zhmotniť predstavy, ktoré sa v realite nikdy nezrealizujú. Len málokto by si trúfol takto výrazne upraviť superluxusný Rolls-Royce Wraith.

Dbalo sa aj na štýl, kožené výplne či čalúnenie v interiéri sú zladené so sedacími súpravami, ktoré sa dajú nájsť v nemocnici. Elektromobilu nechýba ani Spirit of Ecstasy. Energiu mu dodáva batéria s napätím 24 V, dokáže zrýchliť až na tempo 16 km/h. To sa pritom v prípade menších vodičov dá ľahko obmedziť na 6,4 km/h.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Slováci mu dajú zabrať: Smetiarske auto zblízka

Narodeninová verzia cé-trojky nezaujme len špecifickými farbami, ale aj slušným vybavením za dobrú cenu. Nevýhodou je nemožnosť voľby prepĺňaného benzínu...

Test Citroën C3 Origins: Oslava jubilea

Výber mýta rastie a do štátneho rozpočtu plynú desiatky miliónov eur. Najväčší podiel majú aj naďalej vodiči nákladných vozidiel zo zahraničia.

Kamionisti zaplatili na mýte vyše 100 miliónov eur

Mladé oddelenie španielskej automobilky zverejnilo spot, ktorý pravdepodobne zachytáva štúdiu nového hot-hatchu.

Cupra čosi chystá: Je to budúci Leon?

Národná diaľničná spoločnosť a polícia si počas leta posvietia na povinnosť vodičov jazdiť s platnou elektronickou diaľničnou známkou. Kontroly sa sprísnia...

Polícia bude kontrolovať e-známky na hraniciach

Pri kúpe novej pneumatiky sa môže stať, že motorista dostane kusy staršieho dátumu výroby. Vek je veľmi dôležitý z hľadiska vlastností, preto je potrebné dbať...

Sú vaše pneu bezpečné? Takto si to viete overiť

Podľa nemeckých médií plánuje Volkswagen vybudovať v Turecku novú fabriku, ktorá má vyrábať modely viacerých koncernových značiek.

Volkswagen plánuje vybudovať v Turecku nový závod
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×