Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Elextra chce v zrýchlení poraziť Teslu

Štvordverový superšport s nulovými lokálnymi emisiami si trúfa na tých najlepších. Detaily o pohone nepoznáme, o dizajne už máme dobrú predstavu.
3 27.02.2017 / Marek Pokrývka

V ostatnom čase je start-upov zaoberajúcich sa vývojov elektromobilov ako húb po daždi, chýbať nebudú ani na pôde výstaviska Palexpo v Ženeve. Prezentovať sa na ňom chce aj firma Elextra. Stojí za ňou dánsky podnikateľ Poul Souhl a švajčiarsky dizajnér Robert Palm, pričom táto dvojica má veľké ambície. Ich prvým produktom má byť niečo skutočne exkluzívne.

Elextra bude v Ženeve prezentovať elektrický sedan 3 fotografie v galérii Elextra bude v Ženeve prezentovať elektrický sedan Zdroj: Elextra

Na blížiacom sa autosalóne bude mladá spoločnosť prezentovať štvordverový superšport s nulovými lokálnymi emisiami, ktorý si trúfa na tých najlepších. Vozidlo chce v zrýchlení poraziť Teslu. Jej špičkový produkt Model S P100D má pokoriť vďaka schopnosti akcelerovať z 0 na 100 km/h za menej než 2,3 sekundy. Americký liftback pritom len nedávno stanovil v tejto disciplíne svetový rekord.

Tesla stanovila svetový rekord v zrýchlení

Kalifornský elektromobil v meraniach porazil aj Ferrari, McLaren či Porsche. Na 60 míľ za hodinu dokázal akcelerovať za 2,28 sekundy.

Bližšie detaily o pohone elektrického sedanu zatiaľ nepoznáme, o dizajne však už máme dobrú predstavu. Autori zverejnili tri dostatočne odhaľujúce fotky. Prvá ukazuje siluetu pripomínajúcu Lamborghini Huracán, no s natiahnutou karosériou a druhým párom výrazne menších dverí.

Svetlomety vozidla sú rozdelené do dvoch úrovní 3 fotografie v galérii Svetlomety vozidla sú rozdelené do dvoch úrovní Zdroj: Elextra

Spredu vozidlo zaujme netradičnými diódovými svetlometmi, ktoré sú rozdelené do dvoch úrovní. Popri viac-menej klasicky umiestnených reflektoroch tu nájdeme aj pás cez takmer celú šírku predných partií. Výrazným štylistickým  motívom je trojuholník. Je základom viacerých plôch, vrátane akéhosi krídla nad zadným oknom a neprerušenou trojitou čiarou koncových LED svetiel.

Nad zadným oknom je akési trojuholníkové krídlo 3 fotografie v galérii Nad zadným oknom je akési trojuholníkové krídlo Zdroj: Elextra

Elextra hovorí o čistých líniách evokujúcich talianske superšporty z minulosti, krásnom dizajne a najmodernejších technológiách súčasnosti. Reálny obsah týchto slov spoznáme počas budúceho týždňa. Firma uvádza, že sériová výroba tohto elektromobilu má prebiehať ručne neďaleko nemeckého Stuttgartu. V pláne je pritom maximálne sto exemplárov.


Video
Najnovšie články
Nevídané Porsche: 356 RSR v štýle hot-rodu

Čakanie na kombi verziu BMW radu 3 sa skončilo. Praktický Bavor bude väčší, športovejší a neskôr dokonca ponúkne aj hybridný pohon.

Nové BMW 3 Touring: Rast v každom smere

Je známy fakt, že zákony vždy zaostávajú za technologickým rozvojom. Rovnaké pravidlo platí aj u elektrických kolobežiek, preto novela zákona o premávke túto...

Pozor na pokuty: Už sa týkajú aj kolobežiek

O Škode je známe, že sponzoruje športové podujatia. Cez zimu hrajú prím Majstrovstvá v ľadovom hokeji, cez letné obdobie zasa Tour de France. Teraz sa...

Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×