Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Partner Tepee dostal elektrickú verziu

Novinka sa nijak výrazne nelíši od štandardných modelov, interiér zostal vo veľkej miere zachovaný. Normovaný dojazd dosahuje 170 kilometrov.
9 21.02.2017 / Marek Pokrývka

Pred niekoľkými rokmi predstavil Peugeot úžitkový van Partner disponujúci batériou namiesto palivovej nádrže. Osobný model zostal v tomto smere bokom. Francúzi však v súčasnosti situáciu napravujú, elektrickú verziu totiž dostalo aj vyhotovenie Tepee.

Peugeot Partner Tepee Electric bude mať premiéru v Ženeve 9 fotografií v galérii Peugeot Partner Tepee Electric bude mať premiéru v Ženeve Zdroj: Peugeot

Od štandardných modelov so spaľovacím motorom sa novinka nijak výrazne nelíši, nedošlo dokonca ani k aplikácii nejakých špeciálnych farieb či diskov kolies. Jedinou väčšou zmenou je kryt zásuvky na pravom prednom blatníku. Napriek jeho inštalácii zostalo pôvodné viečko zachované, pričom najľahším identifikátorom tohto variantu sú označenia na predných dverách a veku batožinového priestoru.

Peugeot zvažuje, že kúpi Opel: Akvizícia roka?

Francúzsky koncern PSA rokuje so zástupcami General Motors o odkúpení nemeckej automobilky s bleskom v znaku. Bol by to logický krok, ich spolupráca sa prehlbuje už dlhší čas.

Interiér auta zostal vo veľkej miere zachovaný, stále sa môže pochváliť nadpriemernou variabilitou. Pri päťmiestnej konfigurácii a naložení po strechu poskytne 1 350-litrový kufor. Ak druhý rad vyberiete, objem sa zväčšuje na tri tisícky. Kabína sa zmenila vo viacerých detailoch súvisiacich s prítomnosťou akumulátora. O pohyb osobného vanu sa stará známy elektromotor s výkonom 49 kW (67 k) a krútiacim momentom 200 Nm, normovaný dojazd dosahuje 170 kilometrov.

Interiér auta sa môže pochváliť nadpriemernou variabilitou 9 fotografií v galérii Interiér auta sa môže pochváliť nadpriemernou variabilitou Zdroj: Peugeot

Partner Tepee Electric bude mať premiéru na blížiacom sa ženevskom autosalóne, do predaja má prísť v priebehu jesenných mesiacov. Jeho cenu zatiaľ francúzska spoločnosť nekonkretizovala. Hovorí však o poskytovaní päťročnej záruky na pohon obmedzenej nájazdom 50 000 km, pri batériách je limitom dvojnásobný počet kilometrov a osem rokov.


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×