Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Alpine A120 sa už premáva po Paríži

Prototypy upozorňovali na blížiace sa predstavenie finálneho automobilu, ktorý sa bude od štúdie Vision dizajnovo líšiť len minimálne.
8 21.02.2017 / Marek Pokrývka

Znovuzrodenie značky Alpine už trvá poriadne dlho. Renault o ňom začal hovoriť takmer pred piatimi rokmi, pričom toto obdobie vyplnil niekoľkými konceptmi. Sériový produkt je aktuálne konečne na dosah. Svetový debut má absolvovať v Ženeve, no už teraz sa model s označením A120 premáva po Paríži. Firma sa tým snaží upozorniť na blížiace sa odhalenie.

Dva prototypy kupé Alpine A120 v uliciach francúzskej metropoly 8 fotografií v galérii Dva prototypy kupé Alpine A120 v uliciach francúzskej metropoly Zdroj: Alpine

V nočných uliciach francúzskej metropoly sa nedávno objavili dva prototypy kompaktného športového kupé, ktoré mali oblečenú strakatú kamufláž. Jej úlohou bolo skryť na karosérii detaily. Napriek maskovaniu je však jasné, že od vlani predstavenej štúdie Vision sa bude finálny automobil líšiť len skutočne minimálne. Na svojom mieste sú všetky základné dizajnové rysy.

Alpine upozorňuje na špeciálny model

Na sklonku budúceho roka sa začnú dodávať prvé kusy kupé vo verzii Première Edition, ktorej výroba bude obmedzená na 1 955 exemplárov.

Alpine A120 má podľa neoficiálnych zdrojov vážiť asi jednu tonu, vďaka čomu nepotrebuje nejaký obrovský motor. Uprostred má mať uložený prepĺňaný štvorvalec. Jeho výkon nepoznáme, no agregát spriahnutý so samočinnou prevodovkou bude schopný vozidlo vystreliť na stovku v priebehu 4,5 sekundy. Ďalšie podrobnosti sa pravdepodobne dozvieme už onedlho.


Najnovšie články
Peugeot e-Legend: Retro kupé na elektrinu

BMW radu 1 už netrpezlivo čaká na ďalšiu generáciu a čoskoro sa jej aj dočká. Vo vrcholnom vyhotovení M145i sa však už budeme musieť zaobísť bez šesťvalca...

BMW M145i: Vieme, čo má nahradiť šesťvalec

Bratislave sa zrejme už čoskoro minú evidenčné čísla so skratkou BL. Polícia preto spúšťa hlasovanie o novej skratke.

Aj keď biznis VW v Iráne nie je rozsiahly, krok firmy znamená symbolické víťazstvo pre amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Volkswagen sa sťahuje z iránskeho trhu

Kórejskí grafici vytvorili vizualizáciu, ktorej základom sa stala fotografia maskovaného prototypu. Obrázok nie je ďaleko od reálnej verzie.

Ako bude vyzerať Chevrolet Corvette C8?

Hot-hatch disponuje vyladenou verziou štvorvalca, má zvýšenú tuhosť karosérie a prepracovaný podvozok. Stovku zhltne za 4,7 sekundy.

Mercedes-AMG A 35 poháňa 306 žrebcov

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×