Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Testovanie Lucid Air: Drift mu problém nerobí

TOP VIDEO
Lucid Air je elektrické vozidlo, ktoré šokuje extrémnym výkonom. Zdá sa, že zle na tom nebude ani po stránke jazdných vlastností. Svoje schopnosti najnovšie ukázalo na snehu.
14.02.2017 / Filip Kadlečík

Elektromobil vznikajúci v čínsko-americkej automobilke má ponúknuť maximálny výkon na úrovni 735 kW (1 000 k). Je však otázne, či táto porcia bude stačiť na prekonanie aktuálneho rekordu v zrýchlení na stovku, ktorý prináleží Tesle. V každom prípade bude Lucid Air pre značku Elona Muska serióznou konkurenciou.

Lucid Air: Elektroauto s výkonom Bugatti Veyron

Zo začiatku sa zdali plány čínsko-americkej spoločnosti Atieva príliš nereálne. Neskôr si firma zmenila názov na Lucid Motors a nedávno svetu ukázala predzvesť svojho prvého produktu. Elektromobil...

Dokazuje to aj na najnovšom videu, ktoré automobilka zverejnila. Model Air sa na ňom preháňa po zasnežených cestách, pričom jazdí aj dverami napred. Výrobca údajne testoval vplyv extrémnych podmienok na vozidlo. Ostáva nám len dúfať, že neznížia jeho dojazd tak dramaticky, ako v prípade bežných elektromobilov.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×