Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla stanovila svetový rekord v zrýchlení

Kalifornský elektromobil v meraniach porazil aj Ferrari, McLaren či Porsche. Na 60 míľ za hodinu dokázal akcelerovať za 2,28 sekundy.
2 20 príspevkov 13.02.2017 / Marek Pokrývka

Je všeobecne známe, že Tesla Model S patrí k rýchlostnej elite. Najmä vo svojej špičkovom variante P100D dosahuje vskutku extrémnu akceleráciu. Dôkazom o dynamických schopnostiach tohto elektrického vozidla je nedávny experiment americkej publikácie Motor Trend, ktorá ho postavila na šprintérsku trať. Tesla tam v zrýchlení excelovala.

Tesla Model S P100D sa na 48 km/h dostane za 0,87 sekundy 2 fotografie v galérii Tesla Model S P100D sa na 48 km/h dostane za 0,87 sekundy Zdroj: Tesla Motors

Najnovšia verzia auta v móde Ludicrous dokázala pri skúškach akcelerovať z 0 na 60 míľ za hodinu (96 km/h) len za 2,28 sekundy a stanovila tak nový svetový rekord medzi sériovkami. V meraniach tak kalifornský elektromobil porazil aj Ferrari, McLaren či Porsche. Samozrejme, reč je o vlajkových lodiach týchto značiek. Tie sú pritom o stovky kilogramov ľahšie než je luxusný liftback s obrovským akumulátorom.

Tesla verzus Ferrari: Kto je rýchlejší?

Otvorený superšport sa stal ďalším zárezom na pažbe liftbacku, špičkový Model S prekonal štvrť míle svižnejšie.

Tesla Model S ťaží z okamžitého krútiaceho momentu i výborne nastaveného systému kontrolovaného rozjazdu, čo je evidentné z čísel. Nadvláda elektromobilu totiž netrvá dlho. Kým na 30 míľ za hodinu (48 km/h) sa dostane za 0,87 sekundy a o päť stotín prekonáva enormne rýchle Porsche 911 Turbo S, postupne začína svoj náskok strácať. LaFerrari ho predbehne chvíľu po prekonaní stovky. To však nič nemení na rekorde a neovplyvňuje to ani prvenstvo v preťažení, ktoré presahuje 1,4 g.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×