Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tuning: Rolls-Royce, ako ste ho ešte nevideli

Šikovní grafici dokážu vo svete virtuálnych úprav zhmotniť predstavy, ktoré sa v realite nikdy nezrealizujú. Len málokto by si trúfol takto výrazne upraviť superluxusný Rolls-Royce Wraith.
1 2 príspevky 12.02.2017 / Filip Kadlečík

Soška Spirit of Ecstasy je zárukou extrémneho luxusu a výnimočného komfortu na palube. Automobily značky Rolls-Royce sa tradične za každú cenu neženú za športovými jazdnými vlastnosťami. Model Wraith je však výnimkou, okrem pohodlia prináša aj nadštandardnú dynamiku.

Wraith išiel poriadne blízko k zemi, dostal aerodynamický bodykit, nosič na lyže a výstredné penaumatiky

Vidlicový dvanásťvalec pod jeho kapotou na kolesá posiela 465 kW (632 k) a krútiaci moment 800 Nm. Vďaka tejto porcii na stovku vyšprintuje za 4,6 sekundy a maximálna rýchlosť je obmedzená na 250 km/h. Možno aj preto láka tuningových úpravcov viac než iné modely značky.

Snažiť sa vylepšiť Rolls-Royce je však pomerne náročná úloha. Svedčí o tom aj tento exemplár, na ktorom sa vybláznila japonská spoločnosť Office-K. Podstatne vkusnejšie a fundovanejšie ho zvládol upraviť Khyzyl Saleem. Jeho práca sa veľmi podobá na Lamborghini Huracán lyžiara Jona Olssona.

Office-K: Najgýčovejší Wraith na svete

Japonská spoločnosť sa vybláznila na anglickom kupé. V porovnaní so sériovým kúskom pôsobí modifikovaný kúsok takmer vulgárne.

Taktiež totiž disponuje veľkým nosičom na lyže, upraveným aerodynamickým bodykitom či aktívnym predným splitterom. Okrem toho sú veľmi zaujímavé pneumatiky sfarbené do červenej farby. Grafik trochu prestrelil s obrovskou dierou na profile vozidla. Tá by mala zmysel v prípade, že by vozidlo nemalo motor pod prednou kapotou.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×