Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Fittipaldi rozbieha vlastnú automobilku

Vznikajúca značka predstaví v Ženeve koncept pre konzolovú hru, ktorého tvary vznikli v renomovanom dizajnérskom dome Pininfarina.
2 03.02.2017 / Marek Pokrývka

Počas svojej dlhej histórie sa v šampionáte F1 vystriedalo mnoho jazdcov, ktorí sa do nej zapísali hrubými písmenami. Emerson Fittipaldi je jedným z nich. Brazílsky pilot za to vďačí nielen dvom titulom majstra sveta, ale tiež ľahko zapamätateľnému menu. To chce na dôchodku zúročiť. Rozbieha totiž vlastnú automobilku, ktorá oficiálne odštartuje v Ženeve.

Fittipaldi EF7 Vision Gran Turismo bude mať veľké krídlo 2 fotografie v galérii Fittipaldi EF7 Vision Gran Turismo bude mať veľké krídlo Zdroj: Fittipaldi Motors

Na pôde švajčiarskeho autosalóna predstaví vznikajúca značka koncept s označením EF7 Vision Gran Turismo. Už podľa názvu je jasné, že pôjde o vozidlo navrhnuté pre rolu v svetoznámej konzolovej hre. Pridá sa k veľkej skupine podobných projektov od zvučných producentov. O identite stroja nevieme takmer nič, no evidentne pôjde o superšport s motorom uprostred a veľkým krídlom.

Koncept Bugatti je ako z iného vesmíru

Štúdia s označením Vision Gran Turismo má výrazne futuristický a zároveň neuveriteľne agresívny vzhľad. Ide o predobraz chystanej sériovky.

Bývalý pretekár auto nenavrhol vo vlastnej réžii, jeho tvary vznikli v renomovanom dizajnérskom dome Pininfarina. Technicky sa na ňom podieľala firma HWA. Tú založil muž, ktorý konštruoval autá Mercedes-Benz pre DTM či motory monopostov F3. Štúdia má teda všetky predpoklady byť skutočne zaujímavou. No pre spoločnosť Fittipaldi Motors ide len o odrazový mostík, víziou je sériová výroba športových automobilov. Detaily cesty k tomuto cieľu zatiaľ nie sú známe.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Slováci mu dajú zabrať: Smetiarske auto zblízka

Narodeninová verzia cé-trojky nezaujme len špecifickými farbami, ale aj slušným vybavením za dobrú cenu. Nevýhodou je nemožnosť voľby prepĺňaného benzínu...

Test Citroën C3 Origins: Oslava jubilea

Výber mýta rastie a do štátneho rozpočtu plynú desiatky miliónov eur. Najväčší podiel majú aj naďalej vodiči nákladných vozidiel zo zahraničia.

Kamionisti zaplatili na mýte vyše 100 miliónov eur

Mladé oddelenie španielskej automobilky zverejnilo spot, ktorý pravdepodobne zachytáva štúdiu nového hot-hatchu.

Cupra čosi chystá: Je to budúci Leon?

Národná diaľničná spoločnosť a polícia si počas leta posvietia na povinnosť vodičov jazdiť s platnou elektronickou diaľničnou známkou. Kontroly sa sprísnia...

Polícia bude kontrolovať e-známky na hraniciach

Pri kúpe novej pneumatiky sa môže stať, že motorista dostane kusy staršieho dátumu výroby. Vek je veľmi dôležitý z hľadiska vlastností, preto je potrebné dbať...

Sú vaše pneu bezpečné? Takto si to viete overiť

Podľa nemeckých médií plánuje Volkswagen vybudovať v Turecku novú fabriku, ktorá má vyrábať modely viacerých koncernových značiek.

Volkswagen plánuje vybudovať v Turecku nový závod
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×