Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Fittipaldi rozbieha vlastnú automobilku

Vznikajúca značka predstaví v Ženeve koncept pre konzolovú hru, ktorého tvary vznikli v renomovanom dizajnérskom dome Pininfarina.
2 03.02.2017 / Marek Pokrývka

Počas svojej dlhej histórie sa v šampionáte F1 vystriedalo mnoho jazdcov, ktorí sa do nej zapísali hrubými písmenami. Emerson Fittipaldi je jedným z nich. Brazílsky pilot za to vďačí nielen dvom titulom majstra sveta, ale tiež ľahko zapamätateľnému menu. To chce na dôchodku zúročiť. Rozbieha totiž vlastnú automobilku, ktorá oficiálne odštartuje v Ženeve.

Fittipaldi EF7 Vision Gran Turismo bude mať veľké krídlo 2 fotografie v galérii Fittipaldi EF7 Vision Gran Turismo bude mať veľké krídlo Zdroj: Fittipaldi Motors

Na pôde švajčiarskeho autosalóna predstaví vznikajúca značka koncept s označením EF7 Vision Gran Turismo. Už podľa názvu je jasné, že pôjde o vozidlo navrhnuté pre rolu v svetoznámej konzolovej hre. Pridá sa k veľkej skupine podobných projektov od zvučných producentov. O identite stroja nevieme takmer nič, no evidentne pôjde o superšport s motorom uprostred a veľkým krídlom.

Koncept Bugatti je ako z iného vesmíru

Štúdia s označením Vision Gran Turismo má výrazne futuristický a zároveň neuveriteľne agresívny vzhľad. Ide o predobraz chystanej sériovky.

Bývalý pretekár auto nenavrhol vo vlastnej réžii, jeho tvary vznikli v renomovanom dizajnérskom dome Pininfarina. Technicky sa na ňom podieľala firma HWA. Tú založil muž, ktorý konštruoval autá Mercedes-Benz pre DTM či motory monopostov F3. Štúdia má teda všetky predpoklady byť skutočne zaujímavou. No pre spoločnosť Fittipaldi Motors ide len o odrazový mostík, víziou je sériová výroba športových automobilov. Detaily cesty k tomuto cieľu zatiaľ nie sú známe.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×