Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Štátna dotácia na e-autá Nemcov nepresvedčila

Nemecká vláda ponúka tisíce eur na podporu predaja elektrických a hybridných vozidiel. Nemcov však ani tieto peniaze nepresvedčili.
1 príspevok 02.02.2017 / TASR

Ani prémia štátu a výrobcov neviedla v Nemecku k silnému rastu záujmu o elektroautá. Do konca januára prejavilo záujem o ich kúpu 10 835 zákazníkov. Dnes o tom informoval Spolkový úrad pre hospodárstvo a kontrolu vývozu v Eschborne.

V Nemecku nie je záujem o elektromobily

Skeptické hlasy, podľa ktorých samotná štátna dotácia na rozvoj elektrickej mobility, majú zrejme pravdu. Svedčí o tom fakt, že dokonca aj prémia nemeckej vlády motoristov nenadchla.

Z objednávok bolo 6 100 na kúpu vozidla s výlučne elektrickým pohonom a viac než 4 700 chce auto s hybridným pohonom. Súkromné osoby poslali úradu 5 105 objednávok, zvyšok kupujúcich sú firmy. Za celý január sa zvýšil počet objednávok o 1 812.

Prémia na auto len s batériami je 4 000 eur. Predaj vozidiel s hybridným pohonom, pričom sa batérie dobíjajú zo siete, sa stimuluje 3 000 eurami.

 

(TASR)

Focus Media

Video
Najnovšie články
Carlos Ghosn žaluje Nissan, požaduje milióny eur

Kým ešte donedávna všetko nasvedčovalo tomu, že ceny ropy a palív pôjdu nahor, minulý týždeň sa situácia obrátila. Aspoň dočasne to naznačuje určitú úľavu...

Ceny palív: Oplatí sa teraz brať plnú nádrž?

Švédske Volvo zápasí s dôsledkami obchodnej vojny medzi USA a Čínou a vysokými nákladmi. Napriek snahe o úspory prišlo v druhom štvrťroku o viac než tretinu...

Volvo má za sebou veľmi ťažký kvartál

Novým šéfom BMW sa stane Oliver Zipse, ktorý vo funkcii nahradí Haralda Krüger. Ten ohlásil odchod pre nespokojnosť akcionárov s výsledkami koncernu.

Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×