Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Štátna dotácia na e-autá Nemcov nepresvedčila

Nemecká vláda ponúka tisíce eur na podporu predaja elektrických a hybridných vozidiel. Nemcov však ani tieto peniaze nepresvedčili.
1 príspevok 02.02.2017 / TASR

Ani prémia štátu a výrobcov neviedla v Nemecku k silnému rastu záujmu o elektroautá. Do konca januára prejavilo záujem o ich kúpu 10 835 zákazníkov. Dnes o tom informoval Spolkový úrad pre hospodárstvo a kontrolu vývozu v Eschborne.

V Nemecku nie je záujem o elektromobily

Skeptické hlasy, podľa ktorých samotná štátna dotácia na rozvoj elektrickej mobility, majú zrejme pravdu. Svedčí o tom fakt, že dokonca aj prémia nemeckej vlády motoristov nenadchla.

Z objednávok bolo 6 100 na kúpu vozidla s výlučne elektrickým pohonom a viac než 4 700 chce auto s hybridným pohonom. Súkromné osoby poslali úradu 5 105 objednávok, zvyšok kupujúcich sú firmy. Za celý január sa zvýšil počet objednávok o 1 812.

Prémia na auto len s batériami je 4 000 eur. Predaj vozidiel s hybridným pohonom, pričom sa batérie dobíjajú zo siete, sa stimuluje 3 000 eurami.

 

(TASR)


Video
Najnovšie články
Poslanci: D4 sa na D1 určite nenapojí v roku 2020

Pokrok nemožno zastaviť a reaguje naň aj štát. Pochopiteľne, veď vozidlá s alternatívnymi pohonmi sú oveľa drahšie než porovnateľné modely s tradičným...

Návrat šrotovného: Kedy a ako s ním ušetríte?

Švédsko sa chce do roka 2045 uhlíkovo neutrálnym a výrazne podporuje predaj elektromobilov. Naráža na výrazný problém, a tým je kapacita rozvodných sietí...

Achillovou pätou e-mobility môžu byť rozvodné siete

Možno si myslíte, že konflikty kdesi vo svete sa nás netýkajú. Omyl, ktorý sa prejaví najmä pri tankovaní. Nateraz nám obchodná vojna USA s Čínou a Mexikom...

Lacné leto? Ceny nafty a benzínu prekvapia

Najpredávanejšími triedami u nás sú SUV a kompaktné modely, či už ide o nové vozidlá alebo jazdenky. Ich spoľahlivosť a najmä slabé stránky ojazdených...

Obľúbené kompakty: Toto sú ich slabiny

Americký úpravca predstavil unikátne Porsche 356 RSR. Zaujme najmä excentrickým zovňajškom a sľubným výkonom na úrovni takmer 400 koní.

Nevídané Porsche: 356 RSR v štýle hot-rodu

Čakanie na kombi verziu BMW radu 3 sa skončilo. Praktický Bavor bude väčší, športovejší a neskôr dokonca ponúkne aj hybridný pohon.

Nové BMW 3 Touring: Rast v každom smere
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×