Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rolls-Royce ukončil výrobu typu Phantom

Kariéru luxusného Angličana zavŕšil model s predĺženým rázvorom, ktorý sa inšpiroval zaoceánskymi parníkmi z minulého storočia.
7 2 príspevky 01.02.2017 / Marek Pokrývka

Vlani vo februári Rolls-Royce ohlásil, že životná éra siedmej generácie jeho väčšej limuzíny sa postupne blíži k svojmu definitívnemu koncu. Jej sériu mali zavŕšiť dvojdverové edície Zenith. V týchto dňoch Goodwood výrobu typu Phantom VII definitívne ukončil, bodku za ňou však nakoniec dal jedinečný štvordverový exemplár. Vznikol na objednávku anonymného zberateľa.

Bodku za érou typu Rolls-Royce Phantom VII dala jedinečná limuzína 7 fotografií v galérii Bodku za érou typu Rolls-Royce Phantom VII dala jedinečná limuzína Zdroj: Rolls-Royce

Trinásťročnú kariéru luxusného Angličana zavŕšil model s predĺženým rázvorom, ktorý sa inšpiroval zaoceánskymi parníkmi z prvej polovice minulého storočia. Tento motív nájdeme napríklad na predných blatníkoch. Je súčasťou zdvojenej bočnej čiary, ktorá pretína tmavomodrý lak karosérie. Dvojfarebné sú aj disky kolies. Výrobca ich obul do pneumatík s bielou bočnicou, čo dáva vozidlu retro nádych. Špeciálnym dotykom je soška Spirit of Ecstacy vyrobená zo striebra.

Rolls-Royce Phantom: Esencia Goodwoodu

JAZDA Okúsili sme britského fantóma, ktorý je mnohými považovaný za najluxusnejšie auto sveta. Ohúril nás vo viacerých ohľadoch.

Námornú tematiku nájdeme taktiež vo vnútri, je súčasťou honosného bielo-sivého čalúnenia i drevených obkladov. Zaujímavé vyhotovenie dostali palubné hodinky. Okrem špecifickej farby majú rám s mestami reprezentujúcimi všetkých 24 časových zón planéty, ktorý možno otáčať. Po technickej stránke sa dvanásťvalcový Rolls-Royce nijak nezmenil. Práve tá má pritom prejsť zásadnými zmenami, v ôsmom vydaní Phantom s veľkou pravdepodobnosťou dostane prevažne hliníkovú konštrukciu.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Test Citroën C3 Origins: Oslava jubilea

Výber mýta rastie a do štátneho rozpočtu plynú desiatky miliónov eur. Najväčší podiel majú aj naďalej vodiči nákladných vozidiel zo zahraničia.

Kamionisti zaplatili na mýte vyše 100 miliónov eur

Mladé oddelenie španielskej automobilky zverejnilo spot, ktorý pravdepodobne zachytáva štúdiu nového hot-hatchu.

Cupra čosi chystá: Je to budúci Leon?

Národná diaľničná spoločnosť a polícia si počas leta posvietia na povinnosť vodičov jazdiť s platnou elektronickou diaľničnou známkou. Kontroly sa sprísnia...

Polícia bude kontrolovať e-známky na hraniciach

Pri kúpe novej pneumatiky sa môže stať, že motorista dostane kusy staršieho dátumu výroby. Vek je veľmi dôležitý z hľadiska vlastností, preto je potrebné dbať...

Sú vaše pneu bezpečné? Takto si to viete overiť

Podľa nemeckých médií plánuje Volkswagen vybudovať v Turecku novú fabriku, ktorá má vyrábať modely viacerých koncernových značiek.

Volkswagen plánuje vybudovať v Turecku nový závod

Milovníci automobilov značky Volkswagen by si mali nachystať približne 100 eur. Nemecký gigant do ponuky uvádza novinku, ktorá je vystrihnutá zo sveta...

Novinka VW: Nečakaná vychytávka z Bentley
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×