Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW je automobilka s najlepšou reputáciou

BMW si v najnovšom prieskum verejnej mienky v Nemecku získalo najlepšiu reputáciu. Spomedzi manažérov veľkých nemeckých koncernov bodoval šéf Daimleru.
24.01.2017 / Soňa Zverková

BMW si spomedzi všetkých popredných nemeckých koncernov, ktoré sú súčasťou frankfurtského indexu DAX, získal najlepšiu reputáciu. Mníchovská automobilka dokázala obhájiť prvú priečku v najnovšom indexe reputácie, ktorú každého pol roka vypracúva výskumný inštitút Dr. Doeblin Wirtschaftsforschung. O prvé miesto sa však na rozdiel od júna musel podeliť s Adidasom, ktorý v predchádzajúcom prieskume skončil na druhom mieste.

V prvej desiatke sa ešte umiestnil Volkswagen na treťom mieste a Daimler na šiestom. Všetky automobilky však stratili časť reputácie, i keď nie sú jediné, nakoľko pokles zaznamenala veľká väčšina koncernov DAX. Podľa portálu Automobilwoche, všetky koncerny v priemere prišli o päť percent, iba Adidas a Deutsche Post dokázali udržať reputáciu na stabilnej úrovni.

Nález z ríše snov: BMW M1 objavili po 34 rokoch

BMW M1 je exkluzívnou súčasťou histórie bavorskej automobilky. Vyrobilo sa len niekoľko stoviek kusov superšportu s motorom uprostred, aj preto je tento nález poriadne prekvapivý.

BMW môže za svoje umiestnenie vďačiť najlepším možným známkam v kategóriách finančná solídnosť, zamestnávateľ a aktívne vystupovanie na trhu. V kategóriách sympatie a prepojenie s Nemeckom sa umiestnil na druhom mieste. Navzdory emisnému škandálu Volkswagen zabodoval. Tretie miesta získal v kategóriách sociálna zodpovednosť, aktívne vystupovanie na trhu, prepojenie s Nemeckom a sympatie. Daimler získal body ako dobrý zamestnávateľ a rovnako za finančnú solídnosť.

Z hľadiska popularity špičkových manažérov sa poradie mení. Jednoznačné prvenstvo podľa reputácie si odnáša šéf Daimleru Dieter Zetsche, z hľadiska popularity si šéf Volkswagenu Matthias Müller odnáša druhé miesto a v kategórii sympatií zabodoval šéf BMW Harald Krüger.


Video
Najnovšie články
Vojnový Jeep Steva McQueena budú dražiť

KLEBETY TÝŽDŇA Audi A1 môže dostať verziu Allroad, Jaguar F-Type bude mať nástupcu a Peugeot 508 R asi dosiahne výkon 350 koní.

Chiron Super Sport a hybridná Octavia RS

Základom ponuky bude namiesto doterajšieho 4,3-litrového atmosférického variantu model 2.7L Turbo, ktorý víťazí výkonom i spotrebou paliva.

Chevrolet Silverado neušiel downsizingu

Carlex Design má ďalšiu novinku. Tentokrát je to však trochu iná káva ako obvykle, nejde totiž o žiaden športový model.

Superšporty vymenil Carlex za dodávku VW

Hankook nám predviedol svoju novú vlajkovú loď a poodhalil, čo predchádzalo jej výrobe. Gumu sme si aj mohli vyskúšať.

Športové pneumatiky: Čo sa v nich skrýva?

Novým členom ponuky je variant Mid-Range, ktorý ponúka dojazd 420 kilometrov a o niečo horšie dynamické vlastnosti.

Tesla konečne uvádza lacnejší Model 3

Prevádzkový zisk v sledovanom období stúpol na 10,25 miliardy SEK z vlaňajších 7,34 miliardy SEK a prevádzková marža sa zvýšila na 11,1 % z 9,6 %.

Zisk Volvo Group v 3. štvrťroku výrazne vzrástol
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×