Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rimac má guráž: Na šprint vyzval Veyron

TOP VIDEO
Segment elektromobilov dosahuje nebývalý rozmach, najlepšie z nich sa dokonca môžu porovnávať so superšportovými vozidlami. Dokáže vôbec ešte Bugatti Veyron udržať krok s vyspelým Rimacom?
2 príspevky 16.01.2017 / Filip Kadlečík

Správy o superrýchlych elektromobiloch sa vyskytujú čoraz častejšie. Chorvátsky Rimac Concept_One si dokonca trúfa postaviť sa bývalému kráľovi cestných vozidiel, Bugatti Veyron. Nebude však pre elektrické auto príliš veľkým sústom?

Rimac vs. LaFerrari: Ako dopadne priamy súboj?

Prakticky neznámy chorvátsky elektromobil má obrovský potenciál. Tento krát do tanca vyzval LaFerrari. Nie je však taliansky hyperšport až príliš veľké sústo?

Na podobný typ preteku má Rimac veľmi dobré predpoklady. Dosahuje výkon 800 kW (1088 k), na rýchlosť 100 km/h by mal zrýchliť v priebehu 2,6 sekundy. Popri technologicky pokročilom vozidle vyzerá Bugatti Veyron možno trochu staromódne. Extrémne výkonný šestnásťvalec však má aj po rokoch od uvedenia dostatok pary.


Video
Najnovšie články
Renault Arkana: SUV-kupé ide do predaja

S novým japonským SUV vybaveným zmiešaným pohonom je parkovanie hrou, výnimočná je tiež jeho urbanizovaná spotreba. Báť sa nemusí ani terénu. Naftu však celkom...

Test Honda CR-V Hybrid: V meste exceluje

Súdne ťahanice medzi košickým magistrátom a súkromnou firmou, ktorá donedávna prevádzkovala tamojšie parkovacie automaty, pretrvávajú. Mesto nesúhlasí...

Košice sa odvolajú proti rozhodnutiu súdu o parkovaní

Nemecký policajt konfrontoval pri smrteľnej havárii na diaľnici šoférov z Česka a Maďarska, ktorých pokarhal a naparil im pokutu.

Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×