Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rimac má guráž: Na šprint vyzval Veyron

TOP VIDEO
Segment elektromobilov dosahuje nebývalý rozmach, najlepšie z nich sa dokonca môžu porovnávať so superšportovými vozidlami. Dokáže vôbec ešte Bugatti Veyron udržať krok s vyspelým Rimacom?
2 príspevky 16.01.2017 / Filip Kadlečík

Správy o superrýchlych elektromobiloch sa vyskytujú čoraz častejšie. Chorvátsky Rimac Concept_One si dokonca trúfa postaviť sa bývalému kráľovi cestných vozidiel, Bugatti Veyron. Nebude však pre elektrické auto príliš veľkým sústom?

Rimac vs. LaFerrari: Ako dopadne priamy súboj?

Prakticky neznámy chorvátsky elektromobil má obrovský potenciál. Tento krát do tanca vyzval LaFerrari. Nie je však taliansky hyperšport až príliš veľké sústo?

Na podobný typ preteku má Rimac veľmi dobré predpoklady. Dosahuje výkon 800 kW (1088 k), na rýchlosť 100 km/h by mal zrýchliť v priebehu 2,6 sekundy. Popri technologicky pokročilom vozidle vyzerá Bugatti Veyron možno trochu staromódne. Extrémne výkonný šestnásťvalec však má aj po rokoch od uvedenia dostatok pary.


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×