Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V Nemecku nie je záujem o elektromobily

Skeptické hlasy, podľa ktorých samotná štátna dotácia na rozvoj elektrickej mobility, majú zrejme pravdu. Svedčí o tom fakt, že dokonca aj prémia nemeckej vlády motoristov nenadchla.
13 príspevkov 03.01.2017 / TASR

Šesť mesiacov od začiatku možnosti podávať žiadosti o štátnu prémiu na kúpu elektromobilu je záujem Nemcov slabý. Do konca decembra prejavilo o ňu záujem len 9 023 ľudí. Informoval o tom dnes Spolkový úrad pre hospodárstvo a kontrolu vývozu v Eschborne.

V Nemecku rastie predaj výkonných SUV

V Nemecku sa čoraz väčšej obľube tešia výkonné SUV, a to nezávisle od debát o ochrane klímy či emisnému škandálu Volkswagenu.

Z tohto počtu sa 5 100 žiadostí týkalo áut s čisto elektrickým pohonom, zvyšní žiadatelia chcú kúpiť vozidlo s hybridným pohonom. Takmer polovicu žiadostí podali firmy.

Prémia sa začne vyplácať od júla, a to aj na autá, ktoré sa kúpia od 18. mája tohto roku. Na elektrické vozidlá získa kupujúci prémiu 4 000 eur a plug-in hybridy sú dotované sumou 3 000 eur.

(TASR)

Focus Media

Video
Najnovšie články
Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×