Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Oficiálne informácie: Úplne nové Suzuki Swift

Suzuki Swift je na našich cestách pomerne bežným zjavom, premiéra novej generácie je preto ostro sledovaná. Už teraz je zrejmé, že okrem nových technológií sa zlepší aj bezpečnosť posádky.
12 17 príspevkov 27.12.2016 / Filip Kadlečík

O podobe novej generácie Suzuki Swift už čo-to vyplynulo najavo vďaka úniku oficiálneho katalógu. Dnes japonská automobilka novinku uvádza na domovskom trhu, známe sú už teda aj detailné technické informácie. Vylepšiť by sa mali jazdné vlastnosti, technologická výbava, ale aj bezpečnosť vozidla.

Základné tvary predchádzajúcej generácie ostali zachované, novinka je o niečo dlhšia a nižšia 12 fotografií v galérii Základné tvary predchádzajúcej generácie ostali zachované, novinka je o niečo dlhšia a nižšia Zdroj: Suzuki

Interiér prešiel výraznou modernizáciou, architektúra prístrojovej dosky pripomína model Baleno. Úplne nový je však trojramenný multifunkčný volant. Centrálny panel zdobí veľký dotykový displej a panel klimatizácie zložený z troch otočných ovládačov.

Z pohľadu technológií či bezpečnosti Swift dobieha ostatné modely japonskej značky. Súčasťou výbavy bude napríklad aj adaptívny tempomat s antikolíznou brzdou a sledovaním neželaného opustenia jazdného pruhu. O bezpečnosť sa okrem šestice airbagov už v základnej verzii postarajú systémy ABS či ESP.

Pod kapotu novinky sa dostanú tri agregáty, paleta pohonných jednotiek v podstate kopíruje o niečo väčšie Baleno. Ponuku otvára 1,2-litrový atmosférický štvorvalec s výkonom 67 kW (91 k), ktorý dosahuje krútiaci moment na úrovni 118 Nm. Agregát sa nedodáva s prepĺňaním, no vo verzii Hybrid mu výkonom 2,3 kW (3,1 k) a krútiacim momentom 50 Nm pomôže malý elektromotor.

LED technológia si našla cestu aj do zadných svetiel 12 fotografií v galérii LED technológia si našla cestu aj do zadných svetiel Zdroj: Suzuki

Dynamickejšou voľbou bude v prípade malého Japonca litrový prepĺňaný trojvalec, ktorý na kolesá posiela 75 kW (102 k) a 150 Nm. Agregáty sa dajú kombinovať s päťstupňovou manuálnou, CVT či šesťstupňovou samočinnou prevodovkou. Swift bude dostupný aj s pohonom všetkých kolies.

Medzigeneračná obmena priniesla jemnú úpravu rozmerov vozidla. Novinka je o centimeter dlhšia aj nižšia. Drobec dostal o niečo väčší rázvor, nápravy sú od seba o dva centimetre ďalej. Dá sa teda špekulovať, že nová generácia v kabíne ponúkne o niečo väčší priestor, než dosluhujúca verzia.

Interiér svoj pôvod nezaprie, veľa prvkov zdieľa s väčším Balenom 12 fotografií v galérii Interiér svoj pôvod nezaprie, veľa prvkov zdieľa s väčším Balenom Zdroj: Suzuki

Za zmenu rozmerov je zodpovedný prechod na platformu Heartect. Kompaktný hatchback je v závislosti od výbavy ľahší o 30 až 160 kilogramov. Hmotnosť najľahšieho vyhotovenia sa zastavila na čísle 840 kg, najhmotnejšie váži 970 kg. Práve odtučňujúca kúra a využitie modernej platformy by malo prispieť k lepším jazdným vlastnostiam novinky.

Test Suzuki SX4 S-Cross: Rodinný univerzál

Facelift mal modelu SX4 S-Cross priniesť drsnejší a robustnejší vzhľad, zlepšiť sa mali aj technológie. Aký však je omladený variant naozaj?

Z pohľadu slovenského zákazníka nad Swiftom visí ešte niekoľko otáznikov. Zatiaľ nie je zrejmé či pohon 4x4 bude dostupný aj na našom trhu. Otázny je aj presný príchod modelu do slovenských showroomov a cenovka vozidla.


Video
Najnovšie články
Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

So Škodou Scala sme sa zoznámili už aj na vlastnej koži, poznáme jej ceny, ale i jazdné vlastnosti. Teraz sa opäť začali objavovať správy o variante RS. Čo by...

Škoda Scala RS: Prvé detaily i vizualizácia

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×