Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nové Suzuki Swift: Príde aj s pohonom 4x4?

V priebehu roka 2017 by Japonci mali predstaviť novú generáciu modelu Swift. K odhaleniu modelu prišlo únikom fotografií produktovej brožúry. Čo všetko o vozidle prezradila?
4 14 príspevkov 20.12.2016 / Filip Kadlečík

Aktuálna verzia populárneho modelu Swift je na trhu už nejaký ten piatok. Preto sa nemožno diviť tomu, že Suzuki už usilovne pracuje na nástupcovi. Toho výrobca pred niekoľkými dňami neplánovane odhalil na základe uniknutej brožúry, ktorá ponúka pomerne detailný pohľad nielen na samotné auto, ale aj na chystané verzie.

Uniknutá brožúra detailne zobrazuje novú generáciu modelu Suzuki Swift 4 fotografií v galérii Uniknutá brožúra detailne zobrazuje novú generáciu modelu Suzuki Swift Zdroj: Carscoops

Dizajn novinky je podstatne elegantnejší, medzi najdôležitejšie zmeny možno zaradiť nové svetlomety s LED technológiou, dynamickejšiu prednú časť či modernizované koncové svetlomety. Celkovo sa však zdá, že nadchádzajúca generácia bude skôr evolúciou tej dosluhujúcej. Výrazný odklon od zabehnutej filozofie sa nekoná.

Zábery interiéru nie sú príliš detailné, napriek tomu sa dá rozpoznať nový trojramenný volant či výduchy klimatizácie v štýle modelu Vitara. Zdá sa, že podobne koncipovaný je aj centrálny panel s multifunknčným displejom.

Podľa brožúry budú pod kapotou dva zážihové agregáty, ktoré sa dajú nájsť aj pod kapotou väčšieho Balena. Prepĺňaný litrový trojvalec by mohol byť naladený na výkon 82 kW (112 k), atmosférický 1,2-litrový štvorvalec na 66 kW (90 k).

Uniknutá brožúra detailne zobrazuje novú generáciu modelu Suzuki Swift 4 fotografií v galérii Uniknutá brožúra detailne zobrazuje novú generáciu modelu Suzuki Swift Zdroj: Carscoops

O prenos sily sa bude starať päťstupňová manuálna, šesťstupňová samočinná, ale aj CVT prevodovka. Automobil by mal byť dostupný s pohon predných, ale aj všetkých štyroch kolies. Je však otázne, či sa Swift 4x4 dostane aj na Slovensko.

Test Suzuki Vitara S: Bestseller s korením

S turbomotorom pôsobí obľúbené vozidlo prekvapujúco živo, ale namiesto automatu by sme k nemu volili manuálnu prevodovku.

Už teraz je zrejmé, že Swift príde aj vo vyhotovení Hybrid či RS. Podľa dostupných informácií by mal byť Swift oficiálne predstavený v priebehu budúceho roka. O dostupnosti na Slovensku sa dá len špekulovať, s veľkou pravdepodobnosťou to však bude skôr ku koncu roka 2017.


Video
Najnovšie články
Nevídané Porsche: 356 RSR v štýle hot-rodu

Čakanie na kombi verziu BMW radu 3 sa skončilo. Praktický Bavor bude väčší, športovejší a neskôr dokonca ponúkne aj hybridný pohon.

Nové BMW 3 Touring: Rast v každom smere

Je známy fakt, že zákony vždy zaostávajú za technologickým rozvojom. Rovnaké pravidlo platí aj u elektrických kolobežiek, preto novela zákona o premávke túto...

Pozor na pokuty: Už sa týkajú aj kolobežiek

O Škode je známe, že sponzoruje športové podujatia. Cez zimu hrajú prím Majstrovstvá v ľadovom hokeji, cez letné obdobie zasa Tour de France. Teraz sa...

Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×