Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nové Suzuki Swift: Príde aj s pohonom 4x4?

V priebehu roka 2017 by Japonci mali predstaviť novú generáciu modelu Swift. K odhaleniu modelu prišlo únikom fotografií produktovej brožúry. Čo všetko o vozidle prezradila?
4 14 príspevkov 20.12.2016 / Filip Kadlečík

Aktuálna verzia populárneho modelu Swift je na trhu už nejaký ten piatok. Preto sa nemožno diviť tomu, že Suzuki už usilovne pracuje na nástupcovi. Toho výrobca pred niekoľkými dňami neplánovane odhalil na základe uniknutej brožúry, ktorá ponúka pomerne detailný pohľad nielen na samotné auto, ale aj na chystané verzie.

Uniknutá brožúra detailne zobrazuje novú generáciu modelu Suzuki Swift 4 fotografií v galérii Uniknutá brožúra detailne zobrazuje novú generáciu modelu Suzuki Swift Zdroj: Carscoops

Dizajn novinky je podstatne elegantnejší, medzi najdôležitejšie zmeny možno zaradiť nové svetlomety s LED technológiou, dynamickejšiu prednú časť či modernizované koncové svetlomety. Celkovo sa však zdá, že nadchádzajúca generácia bude skôr evolúciou tej dosluhujúcej. Výrazný odklon od zabehnutej filozofie sa nekoná.

Zábery interiéru nie sú príliš detailné, napriek tomu sa dá rozpoznať nový trojramenný volant či výduchy klimatizácie v štýle modelu Vitara. Zdá sa, že podobne koncipovaný je aj centrálny panel s multifunknčným displejom.

Podľa brožúry budú pod kapotou dva zážihové agregáty, ktoré sa dajú nájsť aj pod kapotou väčšieho Balena. Prepĺňaný litrový trojvalec by mohol byť naladený na výkon 82 kW (112 k), atmosférický 1,2-litrový štvorvalec na 66 kW (90 k).

Uniknutá brožúra detailne zobrazuje novú generáciu modelu Suzuki Swift 4 fotografií v galérii Uniknutá brožúra detailne zobrazuje novú generáciu modelu Suzuki Swift Zdroj: Carscoops

O prenos sily sa bude starať päťstupňová manuálna, šesťstupňová samočinná, ale aj CVT prevodovka. Automobil by mal byť dostupný s pohon predných, ale aj všetkých štyroch kolies. Je však otázne, či sa Swift 4x4 dostane aj na Slovensko.

Test Suzuki Vitara S: Bestseller s korením

S turbomotorom pôsobí obľúbené vozidlo prekvapujúco živo, ale namiesto automatu by sme k nemu volili manuálnu prevodovku.

Už teraz je zrejmé, že Swift príde aj vo vyhotovení Hybrid či RS. Podľa dostupných informácií by mal byť Swift oficiálne predstavený v priebehu budúceho roka. O dostupnosti na Slovensku sa dá len špekulovať, s veľkou pravdepodobnosťou to však bude skôr ku koncu roka 2017.


Video
Najnovšie články
Bude VW v Bratislave vyrábať elektromobil?

Debut formálne dôležitej novinky sa odohrá 23. mája, elektrický hatchback sa predvedie po boku omladenej vlajkovej lode Superb.

Prvý elektromobil Škoda: Premiéra v Bratislave

Nemci zverejnili fotografie maskovaného kompaktu i jeden záber bez kamufláže, ktorý zachytáva špičkovú verziu M135i.

BMW radu 1 sa začína oficiálne odhaľovať

Mitsubishi doprialo svojmu SUV malý facelift, no ten v prípade plug-in hybridu priniesol aj takmer kompletne novú techniku.

Test Outlander PHEV: Vylepšený bestseller

Rodinne orientovaný model by mal disponovať 608-litrovým batožinovým priestorom a ponúkne benzínový alebo naftový motor.

Ford Focus ST: Do ponuky sa vracia kombi

Pod kapotu dvojice Angličanov sa nasťahoval rovnaký motor, aký poháňa aj BMW X2 M35i. Jeho maximálny výkon 306 koní sa nezmenil.

MINI uvádza svoje najsilnejšie modely

Volkswagen sa snaží vylepšiť svoj imidž poškodený emisným škandálom. Jednou z ciest je podpora elektrickej mobility, v rámci ktorej chce investovať do novej...

VW investuje miliardu do nového závodu na batérie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×