Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nové Suzuki Swift: Príde aj s pohonom 4x4?

V priebehu roka 2017 by Japonci mali predstaviť novú generáciu modelu Swift. K odhaleniu modelu prišlo únikom fotografií produktovej brožúry. Čo všetko o vozidle prezradila?
4 14 príspevkov 20.12.2016 / Filip Kadlečík

Aktuálna verzia populárneho modelu Swift je na trhu už nejaký ten piatok. Preto sa nemožno diviť tomu, že Suzuki už usilovne pracuje na nástupcovi. Toho výrobca pred niekoľkými dňami neplánovane odhalil na základe uniknutej brožúry, ktorá ponúka pomerne detailný pohľad nielen na samotné auto, ale aj na chystané verzie.

Uniknutá brožúra detailne zobrazuje novú generáciu modelu Suzuki Swift 4 fotografií v galérii Uniknutá brožúra detailne zobrazuje novú generáciu modelu Suzuki Swift Zdroj: Carscoops

Dizajn novinky je podstatne elegantnejší, medzi najdôležitejšie zmeny možno zaradiť nové svetlomety s LED technológiou, dynamickejšiu prednú časť či modernizované koncové svetlomety. Celkovo sa však zdá, že nadchádzajúca generácia bude skôr evolúciou tej dosluhujúcej. Výrazný odklon od zabehnutej filozofie sa nekoná.

Zábery interiéru nie sú príliš detailné, napriek tomu sa dá rozpoznať nový trojramenný volant či výduchy klimatizácie v štýle modelu Vitara. Zdá sa, že podobne koncipovaný je aj centrálny panel s multifunknčným displejom.

Podľa brožúry budú pod kapotou dva zážihové agregáty, ktoré sa dajú nájsť aj pod kapotou väčšieho Balena. Prepĺňaný litrový trojvalec by mohol byť naladený na výkon 82 kW (112 k), atmosférický 1,2-litrový štvorvalec na 66 kW (90 k).

Uniknutá brožúra detailne zobrazuje novú generáciu modelu Suzuki Swift 4 fotografií v galérii Uniknutá brožúra detailne zobrazuje novú generáciu modelu Suzuki Swift Zdroj: Carscoops

O prenos sily sa bude starať päťstupňová manuálna, šesťstupňová samočinná, ale aj CVT prevodovka. Automobil by mal byť dostupný s pohon predných, ale aj všetkých štyroch kolies. Je však otázne, či sa Swift 4x4 dostane aj na Slovensko.

Test Suzuki Vitara S: Bestseller s korením

S turbomotorom pôsobí obľúbené vozidlo prekvapujúco živo, ale namiesto automatu by sme k nemu volili manuálnu prevodovku.

Už teraz je zrejmé, že Swift príde aj vo vyhotovení Hybrid či RS. Podľa dostupných informácií by mal byť Swift oficiálne predstavený v priebehu budúceho roka. O dostupnosti na Slovensku sa dá len špekulovať, s veľkou pravdepodobnosťou to však bude skôr ku koncu roka 2017.


Video
Najnovšie články
Renault Arkana: SUV-kupé ide do predaja

S novým japonským SUV vybaveným zmiešaným pohonom je parkovanie hrou, výnimočná je tiež jeho urbanizovaná spotreba. Báť sa nemusí ani terénu. Naftu však celkom...

Test Honda CR-V Hybrid: V meste exceluje

Súdne ťahanice medzi košickým magistrátom a súkromnou firmou, ktorá donedávna prevádzkovala tamojšie parkovacie automaty, pretrvávajú. Mesto nesúhlasí...

Košice sa odvolajú proti rozhodnutiu súdu o parkovaní

Nemecký policajt konfrontoval pri smrteľnej havárii na diaľnici šoférov z Česka a Maďarska, ktorých pokarhal a naparil im pokutu.

Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×