Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kanaďania pripravujú elektrickú trojkolku

Girfalco Azkarra má mať klasickú prednú nápravu a osamotené zadné koleso evokujúce motorku. Pôjde o konkurenta typu Polaris Slingshot.
1 01.12.2016 / Marek Pokrývka

V ostatnom čase snáď neprejde jeden týždeň bez toho, aby sme nepočuli o novej firme plánujúcej výrobu elektromobilov. Startupov tohto razenia pribúda ako húb po daždi. Neznáma severoamerická značka Girfalco napriek tomu spomedzi nich trochu vyniká, avizuje totiž produkt s netradičným označením i koncepciou. Jej prvotina sa má volať Azkarra.

Girfalco Azkarra je produkt neznámej severoamerickej značky

Kanaďania pokrstili týmto menom elektrickú trojkolku, ktorej debut pripravujú na budúci týždeň. Novinka má mať klasickú prednú nápravu a zadné koleso evokujúce skôr motorku. Na zverejnenom obrázku si môžeme všimnúť aj kompletne otvorenú karosériu s ostrým tvarovaním. To z vozidla robí priameho konkurenta výstredného typu Polaris Slingshot, no s výhradne batériovým pohonom namiesto štvorvalca.

Čína postavila najrýchlejší elektromobil

NIO EP9 vyzerá takmer ako pretekársky špeciál, má štyri samostatné elektromotory a výkon jeden megawatt.

Štandardne má mať tento stroj vzadu jeden elektromotor. No už dnes sa hovorí o výkonnejšej verzii Azkarra S poháňanej tromi samostatnými jednotkami, ktorá má prísť do predaja neskôr. Viac detailov o tomto nevšednom projekte sa dozvieme v priebehu niekoľkých dní.


Video
Najnovšie články
Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

So Škodou Scala sme sa zoznámili už aj na vlastnej koži, poznáme jej ceny, ale i jazdné vlastnosti. Teraz sa opäť začali objavovať správy o variante RS. Čo by...

Škoda Scala RS: Prvé detaily i vizualizácia

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×