Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kanaďania pripravujú elektrickú trojkolku

Girfalco Azkarra má mať klasickú prednú nápravu a osamotené zadné koleso evokujúce motorku. Pôjde o konkurenta typu Polaris Slingshot.
1 01.12.2016 / Marek Pokrývka

V ostatnom čase snáď neprejde jeden týždeň bez toho, aby sme nepočuli o novej firme plánujúcej výrobu elektromobilov. Startupov tohto razenia pribúda ako húb po daždi. Neznáma severoamerická značka Girfalco napriek tomu spomedzi nich trochu vyniká, avizuje totiž produkt s netradičným označením i koncepciou. Jej prvotina sa má volať Azkarra.

Girfalco Azkarra je produkt neznámej severoamerickej značky

Kanaďania pokrstili týmto menom elektrickú trojkolku, ktorej debut pripravujú na budúci týždeň. Novinka má mať klasickú prednú nápravu a zadné koleso evokujúce skôr motorku. Na zverejnenom obrázku si môžeme všimnúť aj kompletne otvorenú karosériu s ostrým tvarovaním. To z vozidla robí priameho konkurenta výstredného typu Polaris Slingshot, no s výhradne batériovým pohonom namiesto štvorvalca.

Čína postavila najrýchlejší elektromobil

NIO EP9 vyzerá takmer ako pretekársky špeciál, má štyri samostatné elektromotory a výkon jeden megawatt.

Štandardne má mať tento stroj vzadu jeden elektromotor. No už dnes sa hovorí o výkonnejšej verzii Azkarra S poháňanej tromi samostatnými jednotkami, ktorá má prísť do predaja neskôr. Viac detailov o tomto nevšednom projekte sa dozvieme v priebehu niekoľkých dní.


Video
Najnovšie články
Bude VW v Bratislave vyrábať elektromobil?

Debut formálne dôležitej novinky sa odohrá 23. mája, elektrický hatchback sa predvedie po boku omladenej vlajkovej lode Superb.

Prvý elektromobil Škoda: Premiéra v Bratislave

Nemci zverejnili fotografie maskovaného kompaktu i jeden záber bez kamufláže, ktorý zachytáva špičkovú verziu M135i.

BMW radu 1 sa začína oficiálne odhaľovať

Mitsubishi doprialo svojmu SUV malý facelift, no ten v prípade plug-in hybridu priniesol aj takmer kompletne novú techniku.

Test Outlander PHEV: Vylepšený bestseller

Rodinne orientovaný model by mal disponovať 608-litrovým batožinovým priestorom a ponúkne benzínový alebo naftový motor.

Ford Focus ST: Do ponuky sa vracia kombi

Pod kapotu dvojice Angličanov sa nasťahoval rovnaký motor, aký poháňa aj BMW X2 M35i. Jeho maximálny výkon 306 koní sa nezmenil.

MINI uvádza svoje najsilnejšie modely

Volkswagen sa snaží vylepšiť svoj imidž poškodený emisným škandálom. Jednou z ciest je podpora elektrickej mobility, v rámci ktorej chce investovať do novej...

VW investuje miliardu do nového závodu na batérie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×