Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kanaďania pripravujú elektrickú trojkolku

Girfalco Azkarra má mať klasickú prednú nápravu a osamotené zadné koleso evokujúce motorku. Pôjde o konkurenta typu Polaris Slingshot.
1 01.12.2016 / Marek Pokrývka

V ostatnom čase snáď neprejde jeden týždeň bez toho, aby sme nepočuli o novej firme plánujúcej výrobu elektromobilov. Startupov tohto razenia pribúda ako húb po daždi. Neznáma severoamerická značka Girfalco napriek tomu spomedzi nich trochu vyniká, avizuje totiž produkt s netradičným označením i koncepciou. Jej prvotina sa má volať Azkarra.

Girfalco Azkarra je produkt neznámej severoamerickej značky

Kanaďania pokrstili týmto menom elektrickú trojkolku, ktorej debut pripravujú na budúci týždeň. Novinka má mať klasickú prednú nápravu a zadné koleso evokujúce skôr motorku. Na zverejnenom obrázku si môžeme všimnúť aj kompletne otvorenú karosériu s ostrým tvarovaním. To z vozidla robí priameho konkurenta výstredného typu Polaris Slingshot, no s výhradne batériovým pohonom namiesto štvorvalca.

Čína postavila najrýchlejší elektromobil

NIO EP9 vyzerá takmer ako pretekársky špeciál, má štyri samostatné elektromotory a výkon jeden megawatt.

Štandardne má mať tento stroj vzadu jeden elektromotor. No už dnes sa hovorí o výkonnejšej verzii Azkarra S poháňanej tromi samostatnými jednotkami, ktorá má prísť do predaja neskôr. Viac detailov o tomto nevšednom projekte sa dozvieme v priebehu niekoľkých dní.


Video
Najnovšie články
VW Golf: Úplne nové GTI bez maskovania?

Z talianskej firmy vyjde kupé uprostred roka 2020 pri príležitosti 90. výročia založenia, pomenované bude po jej zakladateľovi.

Pininfarina prezradila meno elektromobilu

Tokijská prokuratúra predĺžila vyšetrovaciu väzbu pre Carlosa Ghosna. Môže sa stať, že mocná postava automobilového priemyslu strávi Vianoce za mrežami.

Ghosn zrejme strávi Vianoce za mrežami

Hyundai dôveruje technológii palivových článkov, ktorá v súčasnosti nestojí v centre pozornosti. Dokazuje to fakt, že chce investovať miliardy do továrne...

Hyundai investuje miliardy do palivových článkov

PRVÁ JAZDA Seat predstavil model Tarraco, ktorý môže zamiešať kartami v rámci koncernu Volkswagen. Sedemmiestne SUV na scénu prichádza ako posledné, porazí...

Seat Tarraco: Kodiaq má ďalšiu tvrdú konkurenciu

Kupé disponujúce špeciálnou karosériou s retro nádychom vzniklo v počte deväť kusov, z toho len jeden má manuálnu prevodovku.

Na predaj je unikátne Ferrari 599 GTZ

Omladená verzia SUV má pod kapotou prepracovaný šesťvalec a dynamikou sa takmer doťahuje na starší model GTS. Úpravy zasiahli aj podvozok či brzdy.

Porsche Macan S dosahuje výkon 354 koní
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×