Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kanaďania pripravujú elektrickú trojkolku

Girfalco Azkarra má mať klasickú prednú nápravu a osamotené zadné koleso evokujúce motorku. Pôjde o konkurenta typu Polaris Slingshot.
1 01.12.2016 / Marek Pokrývka

V ostatnom čase snáď neprejde jeden týždeň bez toho, aby sme nepočuli o novej firme plánujúcej výrobu elektromobilov. Startupov tohto razenia pribúda ako húb po daždi. Neznáma severoamerická značka Girfalco napriek tomu spomedzi nich trochu vyniká, avizuje totiž produkt s netradičným označením i koncepciou. Jej prvotina sa má volať Azkarra.

Girfalco Azkarra je produkt neznámej severoamerickej značky

Kanaďania pokrstili týmto menom elektrickú trojkolku, ktorej debut pripravujú na budúci týždeň. Novinka má mať klasickú prednú nápravu a zadné koleso evokujúce skôr motorku. Na zverejnenom obrázku si môžeme všimnúť aj kompletne otvorenú karosériu s ostrým tvarovaním. To z vozidla robí priameho konkurenta výstredného typu Polaris Slingshot, no s výhradne batériovým pohonom namiesto štvorvalca.

Čína postavila najrýchlejší elektromobil

NIO EP9 vyzerá takmer ako pretekársky špeciál, má štyri samostatné elektromotory a výkon jeden megawatt.

Štandardne má mať tento stroj vzadu jeden elektromotor. No už dnes sa hovorí o výkonnejšej verzii Azkarra S poháňanej tromi samostatnými jednotkami, ktorá má prísť do predaja neskôr. Viac detailov o tomto nevšednom projekte sa dozvieme v priebehu niekoľkých dní.


Video
Najnovšie články
Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu

Kým vývoj v predchádzajúcich týždňoch naznačoval aspoň nejakú úľavu, išlo len o klamlivý pokoj pred búrkou. Ropné trhy sa opäť prebrali k životu a tlačia ceny...

Benzín a nafta: Ich ceny nás budú opäť trápiť

KLEBETY TÝŽDŇA Citroën by mal v roku 2021 ukázať novú vlajkovú loď, Urus bude ešte silnejší a Mazda chystá radové šesťvalce.

Nový hybrid Ferrari a lacný elektromobil VW

Záujem obyvateľov EÚ o nové autá naďalej klesá, pravdepodobnými dôvodmi môže byť ekonomická neistota či obavy z dôsledkov brexitu. Predaj sa znížil nielen...

Európania aj v apríli nemali záujem o nové autá

Medzeru medzi dvomi doposiaľ ohlásenými motormi vypĺňa známy 2,9-litrový agregát naladený na maximálny výkon 440 konských síl.

Cayenne Coupé dostal silnejší šesťvalec

Americký prezident Donald Trump stále považuje zahraničné automobilky za škodnú a nevzdal sa nápadu zvýšiť clo. Ak by USA zvýšili clá na dovoz áut na 25...

Americké clá na autá by Nemecko vyšli miliardy

V našich testoch sa bežne zaoberáme tým, či sa oplatí investovať do extra výbavy s hodnotou okolo tisíc či dvetisíc eur. Niektorí ľudia premýšľajú v rádovo...

Neuveriteľný príplatok: Kufrík drahší než BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×