Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Peugeot 301 dostal hodnotnejší vzhľad

Odhalenie zmodernizovanej verzie automobilu nie je prekvapením, hlavnou náplňou faceliftu bola kozmetika.
6 9 príspevkov 24.11.2016 / Marek Pokrývka

Pred niekoľkými dňami vyplávali na povrch oficiálne informácie o zmenách, ktorými prešiel Citroën C-Elysée. Dostupný francúzsky sedan absolvoval plastickú operáciu po štyroch rokoch od svojho uvedenia na trh. Keďže v rovnakom čase sa začalo predávať aj jeho koncernové dvojča Peugeot 301, dnešné odhalenie zmodernizovanej verzie tohto typu nie je žiadnym prekvapením.

Peugeot 301 má novú masku, kapotu, nárazník i svetlomety 6 fotografií v galérii Peugeot 301 má novú masku, kapotu, nárazník i svetlomety Zdroj: Peugeot

Automobil označený levom prešiel po vyše 360-tisíc vyrobených kusoch obdobnými zásahmi ako spomínaný príbuzný. Hlavnou náplňou faceliftu bola teda kozmetika, ktorá dizajnové stvárnenie viac priblížila aktuálnemu štylistickému jazyku značky. Opäť šlo najmä o predné partie. Ich zmeny boli pomerne výrazné a Peugeot vďaka nim dostal hodnotnejší vzhľad.

Citroën C-Elysée: Sedan je po facelifte

Francúz dostal väčšie svetlomety, modifikovaný nárazník i multimediálny systém so sedempalcovým displejom. Do ponuky sa pridá motor HDi 92.

V tvári sedanu je kompletne nová maska chladiča s trojrozmernou výplňou a logom automobilky, jednoduchšia kapota i upravený nárazník. V ňom sa objavili LED pásiky pre dennú prevádzku. Retuš neobišla ani svetlomety, ktoré majú modifikovanú architektúru. V ich spodnej časti pribudol „zub“ známy zo všetkých aktuálnych reprezentantov firmy. Rovnako charakteristické sú koncové svetlá s grafikou „troch pazúrov“, balík úprav završuje odlišná paleta diskov kolies.

Koncové svetlá majú grafiku charakteristickú pre túto značku 6 fotografií v galérii Koncové svetlá majú grafiku charakteristickú pre túto značku Zdroj: Peugeot

Aj vo vnútri môžeme hovoriť o podobnom rozsahu úprav ako v prípade typu C-Elysée, s jednou výnimkou. Volant sa tentokrát nemenil. Samozrejmosťou je mierne oprášená ponuka materiálov, či už ide o čalúnenie alebo obkladové panely. Najväčšou zmenou je opäť príplatková opcia sedempalcového dotykového displeja ovládajúceho modernejší multimediálny systém.

Infotainment ponúka zákazníkom veci, ktoré boli doteraz pre majiteľov dostupného sedanu nedostupné. Tou základnou je navigácia TomTom. Okrem nej však do zoznamu pribudla aj parkovacia kamera či trio rozhraní pre integráciu telefónu: MirrorLink, Android Auto a Apple Carplay.

Najväčšou zmenou vo vnútri je sedempalcový dotykový displej 6 fotografií v galérii Najväčšou zmenou vo vnútri je sedempalcový dotykový displej Zdroj: Peugeot

Peugeot 301 sa po technickej stránke nijak výrazne nezmenil, v ponuke zostáva s dvomi zážihovými a jedným vznetovým motorom. Benzín naďalej reprezentuje 1,2-litrový trojvalec PureTech 82 a štvorvalcový agregát VTi 115 s objemom 1,6 litra. Ten môže byť po novom kombinovaný okrem manuálnej prevodovky aj s automatom EAT6. Na strane nafty zostal aj po facelifte variant BlueHDi 100, pod kapotou omladeného sedanu sa v obchodoch má objaviť už onedlho.


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

So Škodou Scala sme sa zoznámili už aj na vlastnej koži, poznáme jej ceny, ale i jazdné vlastnosti. Teraz sa opäť začali objavovať správy o variante RS. Čo by...

Škoda Scala RS: Prvé detaily i vizualizácia

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×