Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

NextEV avizuje elektrický superšport

Čínska firma odhalí v Londýne vozidlo, ktoré by malo podľa neoficiálnych zdrojov produkovať výkon asi 1 000 kW (1 360 k).
1 17.11.2016 / Marek Pokrývka

V ostatnom čase sa objavilo viacero spoločnosti, ktorých cieľom bolo zopakovať príbeh Tesla Motors. Každú chvíľu počúvame o mladých značkách túžiacich po výrobe elektromobilov. Medzi ne sa nedávno zaradil subjekt NextEV, ktorý pochádza z najľudnatejšej krajiny sveta. Už onedlho by mal ukázať svoju prvotinu. Jeho debut avizuje na 21. november, automobil odhalí v Londýne.

Prvotina spoločnosti NextEV bude pripomínať skôr pretekársky špeciál než bežné auto

Na pôde britskej metropoly má čínska firma predstaviť stroj, ktorý bude naozaj zásadný. Oficiálne o ňom nie je známe takmer nič. S istotou však vieme, že pôjde o elektrický superšport s poriadnym výkonom. Podľa neoficiálnych zdrojov by malo vozidlo produkovať asi 1 000 kW (1 360 k). Ako sme už mohli vidieť, navonok bude skôr pripomínať pretekársky špeciál než bežné auto pre premávku. Momentálne ukázali predstavitelia NextEV iba jeho diódové svetlá. Na odhalenie celého dizajnu si musíme ešte niekoľko dní počkať, rovnako ako na potvrdenie alebo vyvrátenie spomínaného čísla.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Test Citroën C3 Origins: Oslava jubilea

Výber mýta rastie a do štátneho rozpočtu plynú desiatky miliónov eur. Najväčší podiel majú aj naďalej vodiči nákladných vozidiel zo zahraničia.

Kamionisti zaplatili na mýte vyše 100 miliónov eur

Mladé oddelenie španielskej automobilky zverejnilo spot, ktorý pravdepodobne zachytáva štúdiu nového hot-hatchu.

Cupra čosi chystá: Je to budúci Leon?

Národná diaľničná spoločnosť a polícia si počas leta posvietia na povinnosť vodičov jazdiť s platnou elektronickou diaľničnou známkou. Kontroly sa sprísnia...

Polícia bude kontrolovať e-známky na hraniciach

Pri kúpe novej pneumatiky sa môže stať, že motorista dostane kusy staršieho dátumu výroby. Vek je veľmi dôležitý z hľadiska vlastností, preto je potrebné dbať...

Sú vaše pneu bezpečné? Takto si to viete overiť

Podľa nemeckých médií plánuje Volkswagen vybudovať v Turecku novú fabriku, ktorá má vyrábať modely viacerých koncernových značiek.

Volkswagen plánuje vybudovať v Turecku nový závod

Milovníci automobilov značky Volkswagen by si mali nachystať približne 100 eur. Nemecký gigant do ponuky uvádza novinku, ktorá je vystrihnutá zo sveta...

Novinka VW: Nečakaná vychytávka z Bentley
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×