Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Otvorený Maybach: Vzniknúť má 300 kusov

Novinka sa od „štandardného“ modelu S65 odlišuje leštenými dvadsiatkami, nárazníkom s kilami chrómu i interiérom dýchajúcim bohatstvom.
18 9 príspevkov 16.11.2016 / Marek Pokrývka

Začiatkom tohto týždňa dal Stuttgart na známosť, že plánuje rozšíriť rodinu svojich honosných modelov nesúcich logo dvojitého M. Svoj sľub dnes naplnil. Pod svetlami výstaviska v Los Angeles ukázal stroj, ktorý sa zaradí k najluxusnejším otvoreným autám na svete.

S650 Cabriolet bude prvým modelom Maybach s limitovanou výrobou 18 fotografií v galérii S650 Cabriolet bude prvým modelom Maybach s limitovanou výrobou Zdroj: Mercedes

Mercedes-Maybach S650 Cabriolet vyzerá podľa očakávaní, jeho dizajn totiž nemecká automobilka vopred jasne naznačila. Novinka vychádza vo veľkej miere zo „štandardného“ modelu S65 nesúceho označenie AMG. Navonok sa od neho odlišuje symbolmi na predných blatníkoch, štítkami na veku batožinového priestoru i nevšedne tvarovanými leštenými dvadsiatkami.

Pri porovnaní dvojice áut však do očí najviac udrie predný nárazník, ktorý dostal prídavnú centrálnu priečku a snáď desať kíl chrómu. Ani dielec na opačnej strane sa nevyhol zmenám. Zmizol z neho difúzor i dvojica otvorov po bokoch, pričom štvorica lichobežníkov ukončujúcich výfukové potrubie sa zmenšila. V bočných partiách sa objavila extra linka z lesklého kovu.

Interiér je potiahnutý kožou doplnenou tými najkvalitnejšími materiálmi 18 fotografií v galérii Interiér je potiahnutý kožou doplnenou tými najkvalitnejšími materiálmi Zdroj: Mercedes

Špeciálna verzia triedy S sa navonok snaží pôsobiť čo najhonosnejšie, k čomu prispieva aj ozdobný kryt skladacej strechy. Interiér je potiahnutý prešívanou kožou doplnenou tými najkvalitnejšími materiálmi. Bohatstvo dýcha vo vnútri zo všetkých strán. Samozrejmosťou je takmer nekonečný zoznam vybavenia, ktorého súčasťou môže byť aj na mieru šitý set batožiny.

Pod kapotou sa podľa očakávania objavil šesťlitrový dvanásťvalec s dvomi turbodúchadlami. Vzhľadom na označenie sme špekulovali o novom naladení, ktoré by sa zaradilo kdesi medzi štandardný model S600 a silnejší variant S65 s podpisom AMG. Nakoniec je všetko inak. Maybach síce nenesie ikonickú trojicu písmen, no disponuje plnotučnou náložou 463 kW (630 k). Maximálny výkon sa teda neznížil.

Šesťlitrový dvanásťvalec disponuje maximálnym výkonom 463 kW (630 k) 18 fotografií v galérii Šesťlitrový dvanásťvalec disponuje maximálnym výkonom 463 kW (630 k) Zdroj: Mercedes

Ako sme sa dozvedeli už vopred, kabriolet bude prvým modelom Maybach s výrobou limitovanou množstvom. Vzniknúť má z neho 300 kusov. O cene sa zatiaľ nehovorí, no nepochybne vysoko prekročí štvrť milióna. Už východiskový dvanásťvalec totiž na nemeckom trhu stojí 255-tisíc eur. A vzhľadom na exkluzivitu tohto auta by nás neprekvapilo, keby dvojité M vyžadovalo šesťciferný príplatok...


Video
Najnovšie články
Hyundai Kona: Koľko stojí elektrické SUV?

Obor stojaci na pôdoryse 5 151 x 2 000 milimetrov ponúka sedem alebo šesť miest, v Európe bude k dispozícii s tromi motormi.

BMW X7: Goliáš bavorských ulíc a lesov

Osemvalcové srdce Američana dostalo väčší kompresor a odolnejšie vnútornosti, vďaka tomu zvládne Jeep zhltnúť štvrť míle za 9,66 sekundy.

Hennessey: Vyše 1 200 koní pre Trackhawk

Športovejšie odetý medveď bude dostupný s dvomi naladeniami benzínového motora 2.0 TSI, no výhradne na čínskom trhu.

Kodiaq GT: Škoda predstavila SUV-kupé

Po modeli s manuálnou prevodovkou do našej garáže Hyundai i30 Fastback zavítal i so samočinnou skriňou. Dvojspojky sú dnes v móde a Kórejci tento trend...

Test i30 Fastback: Ktorá konfigurácia je ideálna?

Najprv razia, teraz povinné zvolávanie áut. Nemecké úrady chcú preskúmať softvérovú výbavu tisícov vozidiel značky Opel.

Opel musí pre vyšetrovanie zvolať 100 000 áut

V najbližších rokoch má Maranello uviesť kontroverzný model s päťdverovou karosériou, jeho línie sa snažil predpovedať ruský grafik.

Ferrari Purosangue: Ako by mohlo vyzerať?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×