Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Citroën C-Elysée: Sedan je po facelifte

Francúz dostal väčšie svetlomety, modifikovaný nárazník i multimediálny systém so sedempalcovým displejom. Do ponuky sa pridá motor HDi 92.
17 1 príspevok 16.11.2016 / Marek Pokrývka

Na nedávnom parížskom autosalóne Citroën prezentoval tretiu generáciu typu C3, ktorá by mala zostať hlavným predajným pilierom značky. Krátko po premiére hatchbacku prichádza s ďalšou dôležitou novinkou. Uvádza zmodernizovanú verziu typu C-Elysée, ktorý sa teší slušnej popularite vo viacerých regiónoch. Slovenská republika nie je v tomto smere výnimkou.

Citroën prichádza s typom C-Elysée v zmodernizovanej verzii 17 fotografií v galérii Citroën prichádza s typom C-Elysée v zmodernizovanej verzii Zdroj: Citroën

Kompaktný sedan je po facelifte svojim vzhľadom lepšie začlenený do súčasnej palety výrobcu, za čo môže niekoľko cielených dotykov. Základnou zmenou sú väčšie svetlomety. Tie dopĺňa modifikovaná maska chladiča a nárazník, v ktorom sú hmlovky i pásy denných diód obklopené pochrómovaným lemom. Koncové svetlá Francúza dostali trojrozmerný vzhľad evokujúci spomínanú cé-trojku. K balíku zmien možno prirátať dve farby karosérie i šestnásťpalcové disky kolies so sviežim vzhľadom.

Kabína sa vyhla zásadným úpravám: na svojom mieste zostali tlačidlá na otváranie okien, ovládanie klimatizácie i volant. Jedinou zásadnou zmenou je multimediálny systém so sedempalcovou dotykovou obrazovkou. V ňom môže byť integrovaná navigácia, zároveň dokáže tento displej premietať aj obraz zo zadnej kamery. Tá je jednou z noviniek.

Jedinou zásadnou zmenou v kabíne je sedempalcová obrazovka 17 fotografií v galérii Jedinou zásadnou zmenou v kabíne je sedempalcová obrazovka Zdroj: Citroën

Ani po technickej stránke nedošlo k žiadnym veľkým zásahom. Citroën C-Elysée bude naďalej ponúkaný s 1,2-litrovým benzínovým trojvalcom PureTech 82 i so štvorvalcom VTi 115 disponujúcim objemom 1,6 litra. Rovnakú kapacitu má známy turbodiesel. Ten však nemá byť odteraz predávaný len vo vyhotovení BlueHDi 100, do ponuky sa pridá aj dostupnejší variant HDi 92.

Rozšírenie portfólia by spolu so zatraktívnením dizajnu malo prispieť k úspešnému pokračovaniu predaja tohto vozidla. Francúzsky výrobca z neho doteraz dodal vyše 400-tisíc kusov. Omladená podoba kompaktného sedanu má do obchodov prísť v prvom kvartáli budúceho roka, o cenových reláciách sa zatiaľ nehovorí. Nepochybne však zostanú naďalej veľmi atraktívne.


Najnovšie články
Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×