Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Výrobcovia áut majú prepojenie na úrady

Nemecká Strana zelených obviňuje ministerstvo dopravy a Spolkový úrad pre cestnú dopravu z úzkeho prepojenia na automobilový priemysel.
14.11.2016 / TASR

Šéf frakcie Zelených Anton Hofreiter kritizuje úlohu Spolkového úradu pre cestnú dopravu (KBA) pri vyšetrovaní zvýšených emisií. Vzhľadom na úzke prepojenie KBA s automobilkami hovorí o zlyhaní štátnych kontrolných orgánov. „Opäť sa raz ukázalo úzke prepojenie medzi ministerstvom dopravy, jeho KBA a automobilovým sektorom. To škodí reputácii našich inštitúcií aj Nemecku ako dôležitej priemyselnej lokalite,“ cituje ho agentúra DPA.

Hofreiter tvrdí, že s ministrom dopravy, akým je Alexander Dobrindt, nebude možné dosiahnuť úplné prešetrenie emisného škandálu. Vyzýva kancelárku Angelu Merkelovú, aby ukončila zatajovacie taktiky. Podľa jeho slov musí Spolkový úrad pre životné prostredie dôkladne preskúmať všetky správy KBA k téme emisného škandálu.

Úzke prepojenie medzi KBA a výrobcami áut v súvislosti s dieselgate vyplýva z emailovej komunikácie, ktorej obsah dostali k nahliadnutiu DPA, Spiegel Online a BR Recherche. Napríklad, KBA vo svojej správe z polovice januára píše, že „vopred sa konkrétne dohodne“, čo sa zverejní. Podľa agentúry DPA sa tento mail vzťahuje k Dobrindtovmu nariadeniu na otestovanie emisií vozidiel VW a ďalších značiek, ktoré mal vykonať KBA.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Nevídané Porsche: 356 RSR v štýle hot-rodu

Čakanie na kombi verziu BMW radu 3 sa skončilo. Praktický Bavor bude väčší, športovejší a neskôr dokonca ponúkne aj hybridný pohon.

Nové BMW 3 Touring: Rast v každom smere

Je známy fakt, že zákony vždy zaostávajú za technologickým rozvojom. Rovnaké pravidlo platí aj u elektrických kolobežiek, preto novela zákona o premávke túto...

Pozor na pokuty: Už sa týkajú aj kolobežiek

O Škode je známe, že sponzoruje športové podujatia. Cez zimu hrajú prím Majstrovstvá v ľadovom hokeji, cez letné obdobie zasa Tour de France. Teraz sa...

Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×