Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Fisker EMotion dosiahne rýchlosť 260 km/h

V polovici budúceho roka by sa mala odohrať živá premiéra dynamického elektromobilu, ktorý má avizovaný dojazd 650 kilometrov.
2 1 príspevok 02.11.2016 / Marek Pokrývka

Henrik Fisker v ostatnom čase reštartoval spoločnosť nesúcu jeho priezvisko, v rámci ktorej vyvíja štvordverový elektromobil. Podľa slov dánskeho dizajnéra bude revolučný. Vozidlo sme doteraz mohli vidieť na dvoch náčrtoch a jednej fotke, ktorá naznačila jeho siluetu a krídlové dvere. V týchto dňoch sa na internete objavili prvé kompletne odhaľujúce obrázky.

Fisker nám sedan EMotion ukázal na vizualizáciách 2 fotografie v galérii Fisker nám sedan EMotion ukázal na vizualizáciách Zdroj: Fisker Inc.

Namiesto reálnych záberov nám zatiaľ ľudia z Fisker Inc. naservírovali iba počítačové vizualizácie. Môžeme na nich vidieť vopred avizovaný dynamický tvar sedanu, ktorý pôsobí pomerne kompaktne. Prekvapujúco veľkú úlohu v jeho dizajne hrajú blatníky vyplnené nadrozmernými diskami kolies. Predná časť obsahuje zahnuté diódové svetlá, ktoré dopĺňa zložitá spleť otvorov.

Predná časť elektromobilu obsahuje diódové svetlá 2 fotografie v galérii Predná časť elektromobilu obsahuje diódové svetlá Zdroj: Fisker Inc.

Popri zverejnení dvojice fotiek americká firma ohlásila, že elektrická novinka bude niesť meno EMotion. Zároveň potvrdila avizovaný dojazd zhruba 650 kilometrov. Využiť má na to batérie vyvíjané spoločne s Nanotech Energy Inc., ktoré vozidlu poskytnú aj dostatok energie na dosiahnutie rýchlosti 260 km/h. Živá premiéra tohto modelu by sa mala odohrať v polovici budúceho roka.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Hyundai má revolučný motor i prevodovku

Facelift prinesie väčšiu masku chladiča a odlišné svetlá, vo vnútri možno čakať nový prístrojový panel a infotainment. Hovorí sa aj o uvedení verzie 545e.

BMW radu 5: Aké bude po modernizácii?

Dvojica príbuzných SUV prešla dizajnovými zmenami, ktoré zahŕňajú gril Panamericana. Ich trojlitrový šesťvalec je posilnený na 390 koní.

Mercedes-AMG: Viac sily pre duo GLC 43

Volvo má za sebou ťažký kvartál a naviac prišla ďalšia zlá správa: Švédi totiž musia globálne zvolať vyše milióna vozidiel pre problém s motorom, ktorý môže...

Volvo zvoláva po svete viac než milión vozidiel

Prudký rozvoj technológií v automobilovom priemysle sa čoraz viac dotýka i oblastí, kde by sme ho ešte pred niekoľkými rokmi vôbec neočakávali. Najnovšie...

Veľké inovácie: Toto už zvládne reflexná vesta

Malý hatchback prichádza na japonský trh s tvárou upravenou podľa aktuálnej podoby dizajnového jazyka Kodo. Okrem toho má komfortnejší podvozok a bude ponúkaný...

Mazda2 absolvovala plastickú operáciu

Carlos Ghosn sa zjavne spamätal z prvotného šoku a vracia úder. Žaluje totiž Nissan aj Mitsubishi z protiprávneho postupu pri jeho odvolaní z funkcie...

Carlos Ghosn žaluje Nissan, požaduje milióny eur
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×