Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes napína svaly: Ukázal drsné koncepty

Segment pick-upov kontinuálne rastie a trend sa snaží zachytiť aj Mercedes-Benz. Predstavil hneď dva koncepty, ktoré by mali predznamenávať reálne vozidlo.
16 22 príspevkov 25.10.2016 / Filip Kadlečík

Mercedes-Benz len pred niekoľkými desiatkami minút predstavil koncept, ktorý sa má v budúcnosti pretaviť do sériového pick-upu. Základom vozidla je Nissan Navara, nejde teda o automobil, ktorý by Nemci vyvíjali úplne od základov. Trojcípu hviezdu si väčšina laikov spája najmä s luxusnými sedanmi. Pochopiteľne, pre Stuttgart bude takýto model pomerne progresívnym krokom.

Mercedes-Benz predstavil hneď dve verzie konceptu X-Class, mestskú s označením Hot a offroadovú s označením Cool 16 fotografií v galérii Mercedes-Benz predstavil hneď dve verzie konceptu X-Class, mestskú s označením Hot a offroadovú s označením Cool Zdroj: Mercedes-Benz

Sám výrobca však uviedol, že vozidlo je odpoveďou na stúpajúci dopyt zákazníkov po automobiloch tejto triedy. Mercedes už v minulosti ideálne načasoval príchod niekoľkých SUV a z tohto rozhodnutia čerpá prakticky dodnes. Preto sa oplatí veriť tomu, že z konceptu Mercedes-Benz X-Class by sa mohol stať úspešným zástupcom svojej kategórie.

Automobilka do boja koncom roka 2017 pravdepodobne nasadí hneď dve verzie. Tie sa budú líšiť predovšetkým z hľadiska dizajnu. Jedna z nich, zatiaľ označená prívlastkom Hot, by mala byť vyhovovať najmä ľudom žijúcim v meste. Mercedes verí, že pick-up s nosnosťou presahujúcou 1 000 kg a dostatkom miesta pre piatich cestujúcich by mohol byť atraktívnym rodinným vozidlom.

Mestská verzia štúdie Mercedes-Benz X-Class je elegantná a v porovnaní s terénnou aj veľmi umiernená 16 fotografií v galérii Mestská verzia štúdie Mercedes-Benz X-Class je elegantná a v porovnaní s terénnou aj veľmi umiernená Zdroj: Mercedes-Benz

Mestský variant rozpoznáte podľa dynamickejšie tvarovaného predného nárazníka a odlišnej zadnej časti. Čelo korby je totiž v prípade meštiaka obohnané LED pásikom, ktorý tvorí koncové svetlá. Iné sú aj obrovské disky kolies, na ktorých sú obuté nízkoprofilové pneumatiky.

Drsnejší z dvojice, model s prívastkom Cool, sa má hodiť na prácu, resp. na extrémne výlety do prírody. Jeho určenie rozpoznáte okamžite už len na základe navijáka umiestneného v spodnej časti predného aj zadného nárazníka. Samozrejmosťou sú offroadové pneumatiky a plastové kryty citlivých miest karosérie.

Produkčný automobil by mal poháňať naftový agregát koncepcie V6, samozrejmosťou by mal byť pohon 4x4 16 fotografií v galérii Produkčný automobil by mal poháňať naftový agregát koncepcie V6, samozrejmosťou by mal byť pohon 4x4 Zdroj: Mercedes-Benz

Dobrodružnú verziu odlišuje aj zadné čelo korby. Jeho výplň je dierovaná a vyrobená s najväčšou pravdepodobnosťou z kompozitného materiálu. Od modelu Hot sa tento pick-up odlišuje aj koncovými svetlami, ktoré pôsobia podstatne konvenčnejšie.

V interiéri sa jednotlivé varianty takmer neodlišujú. Čiastočné zmeny predstavujú len použité materiály či farebné kombinácie. Je známe, že sériový model odvodený od štúdie X-Class by mal byť poháňaný naftovým agregátom koncepcie V6 a mal by disponovať permanentným pohonom všetkých kolies. Nemci hovoria, že tešiť sa treba aj na podvozok, ktorý by mal prinášať neobyčajne vysokú mieru komfortu. Či sa sľuby naplnia však uvidíme až koncom roka 2017.


Video
Najnovšie články
Superšport Mercedesu: CLK GTR dnešných dní?

Populárna taxislužba u nás pred viac ako rokom skončila. Teraz hlási návrat, ktorý začína dnešným dňom. Bezproblémový chod majú teraz zaručiť nové pravidlá.

Uber je späť: Dnes na Slovensku zažíva reštart

Nástupca typu MKC prichádza s novým menom, dizajnom i interiérom, na americkom trhu bude nateraz dostupný iba s prepĺňanými štvorvalcami.

Lincoln Corsair: Kuga s luxusným kabátom

Do konca roka má britská spoločnosť predstaviť kupé s karbónovým monokokom, údajne dosiahne výkon vyše 1 000 koní.

Elektrický hyperšport chystá aj Lotus

Firmy by mali spolupracovať na vývoji nových elektrických áut Fordu na platforme Rivianu. Partnerstvo prinesie nový prístup k inteligentným a elektrickým autám...

Ford investuje 500 miliónov USD do startupu Rivian

Nájsť v mestách vhodné parkovacie miesto je čoraz ťažšie a vtesnať sa doň dupľom. Parkovacie kamery sú určite užitočným pomocníkom a dodatočná montáž nie je...

Nejde vám parkovanie? Takto ho zvládne každý

Atraktívny kórejský liftback dostal oranžový lak, karbónové doplnky, čalúnenie Alcantarou a najmä upravený pohon všetkých kolies.

Stinger GTS: Pripravený na jazdu šmykom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×