Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Faraday Future: Sériový model v Las Vegas

Obrázok lákajúci na premiéru pilotného automobilu mladej značky načrtáva karosériu typu liftback, zároveň naznačuje umiestnenie batérii pod podlahou.
1 25.10.2016 / Marek Pokrývka

Jednou z prvých noviniek predstavených s dátumom končiacim sa číslom 2016 bol koncept FFZERO1, ktorý šokoval dizajnom i parametrami. Vyvinula ho americká firma s čínskym pozadím Faraday Future. Vozidlo debutovalo na výstave elektroniky CES v Las Vegas a toto podujatie sa evidentne tvorcom zapáčilo. Na budúci rok tam totiž ukáže sériový model.

Faraday Future ukáže na výstave CES vozidlo budúcnosti

Pilotný automobil mladej značky chystaný pre výrobné linky nebude vychádzať z vlaňajšej štúdie, žiaden elektrický monopost s výkonom tisíc koní sa teda nekoná. Novinka chystaná pre mesto hriechu bude umiernenejšia. Zatiaľ o nej nie sú známe žiadne detaily, obrázok lákajúci na jej premiéru však načrtáva karosériu typu liftback. Zároveň naznačuje umiestnenie batérii pod podlahou. Podrobnosti známe nie sú, no podľa tvorcov ide o vozidlo budúcnosti.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Nissan avizuje Juke druhej generácie

Rakúsko prvýkrát prekonalo päťmiliónovú hranicu v počte registrácií nových vozidiel za jeden polrok.

V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×