Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Atieva sa premenovala na Lucid Motors

Elektrický sedan Atvus má ambíciu poraziť kalifornský bestseller Tesla Model S, neoficiálne zdroje hovoria o výkone až 662 kW (900 k).
4 1 príspevok 24.10.2016 / Marek Pokrývka

Počas ostatného roka sa na našich stránkach dvakrát objavilo meno čínsko-americkej firmy Atieva. Najprv pri ohlásení nového elektromobilu a následne vďaka úniku jeho údajnej fotky. V týchto dňoch vyplávali na povrch prvé oficiálne zábery. Tie však boli v digitálnych sférach publikované pod odlišnou značkou, daná spoločnosť sa totiž premenovala na Lucid Motors.

Maska elektromobilu pripomína Camaro 4 fotografií v galérii Maska elektromobilu pripomína Camaro Zdroj: Lucid Motors

Napriek zmene priezviska sa prvá lastovička tohto výrobcu má stále niesť meno Atvus. Všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o elektrický sedan s ambíciou poraziť kalifornský bestseller Model S. Techniku vraj na to má. Neoficiálne zdroje síce hovoria o akumulátore s kapacitou 87 kWh, ktorý je menší než má aktuálne špičková Tesla, no spomínajú aj pohon s výkonom až 662 kW (900 k).

Fotky ukazujú aj digitálny prístrojový panel 4 fotografií v galérii Fotky ukazujú aj digitálny prístrojový panel Zdroj: Lucid Motors

Na potvrdenie týchto čísel si ešte musíme počkať, predstavitelia Lucid Motors nám ako ochutnávku blížiacej sa premiéry naservírovali kvarteto fotografií elektromobilu. Na prvej z nich môžeme vidieť masku pripomínajúcu Chevrolet Camaro. Ďalší záber zobrazuje presklenú strechu spolu so sedadlom, tretí obrázok naznačuje volant a digitálny prístrojový panel. Finálna fotka ukazuje techniku.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Test Citroën C3 Origins: Oslava jubilea

Výber mýta rastie a do štátneho rozpočtu plynú desiatky miliónov eur. Najväčší podiel majú aj naďalej vodiči nákladných vozidiel zo zahraničia.

Kamionisti zaplatili na mýte vyše 100 miliónov eur

Mladé oddelenie španielskej automobilky zverejnilo spot, ktorý pravdepodobne zachytáva štúdiu nového hot-hatchu.

Cupra čosi chystá: Je to budúci Leon?

Národná diaľničná spoločnosť a polícia si počas leta posvietia na povinnosť vodičov jazdiť s platnou elektronickou diaľničnou známkou. Kontroly sa sprísnia...

Polícia bude kontrolovať e-známky na hraniciach

Pri kúpe novej pneumatiky sa môže stať, že motorista dostane kusy staršieho dátumu výroby. Vek je veľmi dôležitý z hľadiska vlastností, preto je potrebné dbať...

Sú vaše pneu bezpečné? Takto si to viete overiť

Podľa nemeckých médií plánuje Volkswagen vybudovať v Turecku novú fabriku, ktorá má vyrábať modely viacerých koncernových značiek.

Volkswagen plánuje vybudovať v Turecku nový závod

Milovníci automobilov značky Volkswagen by si mali nachystať približne 100 eur. Nemecký gigant do ponuky uvádza novinku, ktorá je vystrihnutá zo sveta...

Novinka VW: Nečakaná vychytávka z Bentley
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×