Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renault Zoe Z.E. 40: Dojazd 400 km

Z PARÍŽA
Akumulátor nového vyhotovenia elektromobilu by mal oficiálne stačiť na takmer dvojnásobok originálnej hodnoty.
10 1 príspevok 05.10.2016 / Marek Pokrývka

Jednou z bŕzd rozvoja osobných áut na batérie je obmedzený dojazd. V ostatnom čase sa však objavilo na trhu viacero modelov, pri ktorých netreba počítať každý kilometer. Na parížskom autosalóne sa k nim pridal Renault Zoe. Elektrický hatchback uviedol výrobca vo vyhotovení Z.E. 40, ktorý má zvládnuť na jedno nabitie podstatne viac než 210 km normovaných pôvodne v roku 2011.

Renault Zoe dostal batériu s vyššou kapacitou 10 fotografií v galérii Renault Zoe dostal batériu s vyššou kapacitou Zdroj: autor

Nová verzia elektromobilu má oficiálny akčný rádius 400 kilometrov, teda takmer dvojnásobok originálnej hodnoty. Táto hodnota už znie celkom použiteľne. Francúzska značka však otvorene hovorí, že v reálnych podmienkach to bude menej. Akumulátor by mal stačiť minimálne na tri stovky. Okrem batérie s vyššou kapacitou dostal Renault Zoe dve extra farby laku, elektrické sklápanie zrkadiel, dvojfarebné disky kolies či upravené interiérové materiály.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×