Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Opel Ampera E: 500 elektrických kilometrov?

Z PARÍŽA
Automobilka Opel ťaží zo spolupráce s americkým Chevroletom. Model Bolt dostal európskeho brata, ktorý má na jedno nabitie prejsť až 500 kilometrov.
23 6 príspevkov 02.10.2016 / Filip Kadlečík

Automobilka s bleskom v znaku na autosalóne v Paríži ukazála dôležitú novinku. Ampera E je síce "len" dvojičkou už známeho modelu Chevrolet Bolt, má však podstatne väčší dojazd. Výrobca sľubuje, že automobil by mohol na jedno nabitie prejsť až 500 kilometrov. Okrem toho sa Nemec od svojho amerického brata odlišuje len minimálne.

Štýlový elektromobil  by mal mať dojazd 500 kilometrov 23 fotografií v galérii Štýlový elektromobil by mal mať dojazd 500 kilometrov Zdroj: Filip Kadlečík

Vzhľad vozidla Ampera E teda nie je žiadnym prekvapením. Tvary karosérie sú totožné s modelom Bolt. Opel kozmeticky upravil len masku chladiča, nárazník či štítok na prednom blatníku. Podobnosť s Američanom však nemusí byť vnímaná negatívne, Ampera totiž naživo vyzerá veľmi moderne a atraktívne.

Interiér pôsobí moderným dojmom. Volant padne do ruky veľmi dobre, multifunkčné ovládače sú známe aj z iných modelov značky. Budíky z prístrojovej dosky zmizli, nahradil ich veľký displej. Stredovému panelu dominuje obrovská dotyková obrazovka. Dopĺňajú ju tlačidlá ovládania rádia, klimatizácie a funkcií automobilu.

Interiér pôsobí dojmom dobre namiešaného koktejlu, vhodne sa v ňom dopĺňajú moderné a konzervatívne prvky 23 fotografií v galérii Interiér pôsobí dojmom dobre namiešaného koktejlu, vhodne sa v ňom dopĺňajú moderné a konzervatívne prvky Zdroj: Filip Kadlečík

Opel tvrdí, že v novom elektromobile sa pohodlne usadí až päť cestujúcich. My by sme toto odvážne tvrdenie brali s rezervou. Napriek relatívne kompaktnému pôdorysu sú však priestorové pomery v automobile veľmi dobré. Miesta na nohy má na zadných sedadlách dostatok aj pre cestujúceho s výškou 185 centimetrov. Automobilka zatiaľ nezverejnila presné údaje o objeme batožinového priestoru.

Veľmi zaujímavým prvkom je digitálne spätné zrkadlo 23 fotografií v galérii Veľmi zaujímavým prvkom je digitálne spätné zrkadlo Zdroj: Filip Kadlečík

Ampera dostala elektromotor s výkonom 204 k (152 kW). Krútiaci moment agregátu sa zastavil na hodnote 360 Nm, vďaka čomu automobil dosahuje slušnú dynamiku. Z 0 na 50 km/h vyšprintuje za 3,2 sekundy a akcelerovať prestane až po dosiahnutí 150 km/h. Batéria s kapacitou 60 kWh zaručuje, že Ampera E má akčný rádius až 500 kilometrov. Na prvý pohľad sa zdá, že auto by mohlo mať úspech. Ide totiž o elektromobil, ktorému v porovnaní s bežnými vozidlami nič nechýba. Ampera E by sa mala na trh dostať v priebehu roka 2017.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×