Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW X2: Dravé SUV pripomína Evoque

Z PARÍŽA
Koncept športovo-úžitkového Bavora kladie dôraz na štýlový dizajn a vzhľadom na svoje exteriérové rozmery má netradične svalnaté tvary.
24 9 príspevkov 29.09.2016 / Marek Pokrývka

Mníchovská rodina automobilov postavených na architektúre UKL s predným pohonom dostane onedlho ďalší prírastok, ktorým sa stane celkom nový typ označený štítkom X2. Pôjde o štýlovejšieho súrodenca vlani predstavenej iks-jednotky. Dlhšie kolujúce špekulácie BMW potvrdilo na parížskom autosalóne, kde toto malé SUV predviedlo verejnosti vo forme konceptu.

BMW potvrdilo klebety o celkom novom type X2 24 fotografií v galérii BMW potvrdilo klebety o celkom novom type X2 Zdroj: autor Od spomínanej sériovky sa táto štúdia v mnohom líši. Má podstatne väčšie ľadvinky masky chladiča, úzke diódové svetlá a agresívne rezaný predný nárazník. Vďaka tomu pôsobí skutočne športovo. K dynamickej vizáži vozidla prispieva aj absencia kľučiek, nízko položená strecha, skosené zadné okno či výrazne stúpajúca línia nad blatníkmi. Tie sú vyplnené 21-palcovými diskami kolies. Vzhľad završuje červený lak a duo výfukových koncoviek integrovaných v zadnom nárazníku.

Mníchovský koncept má skosené zadné okno 24 fotografií v galérii Mníchovský koncept má skosené zadné okno Zdroj: autor

Pozadie vystaveného vozidla dávalo jasne najavo, že slovné spojenie „mestské SUV“ bude v tomto prípade presné. V kontexte zamerania pôsobili zvláštne kvázi terénne pneumatiky s výrazným dezénom. Bavor nám trochu pripomína Range Rover Evoque. S týmto britským bestsellerom síce nemá reálne vôbec nič spoločné, no oba športovo-úžitkové automobily kladú podobný dôraz na štýlový dizajn a vzhľadom na svoje exteriérové rozmery majú netradične svalnaté tvary karosérie.

V horizonte dvoch rokov sa očakáva sériová verzia 24 fotografií v galérii V horizonte dvoch rokov sa očakáva sériová verzia Zdroj: BMW

O technike dravého SUV sme sa v Paríži veľa nedozvedeli. Vzhľadom na spoločný technický základ s BMW X1 však vieme, čo môžeme očakávať. Ponuka motorov bude nepochybne v mnohom zhodná. Základom bude pravdepodobne pohon predných kolies, systémom xDrive bude novinka disponovať za príplatok. Premiéra sériovej verzie sa očakáva v horizonte dvoch rokov.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Nissan avizuje Juke druhej generácie

Rakúsko prvýkrát prekonalo päťmiliónovú hranicu v počte registrácií nových vozidiel za jeden polrok.

V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×