Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes-Benz chystá elektrické SUV

VIDEO
Krátko pred začiatkom autosalóna zverejnil Stuttgart video týkajúce sa štúdie, z ktorej má v roku 2019 vzniknúť sériový model.
3 28.09.2016 / Marek Pokrývka

Elektromobily kalifornskej firmy Tesla Motors doteraz nemali žiadnych priamych súperov. Platilo to o jej pilotnom produkte Roadster, populárnom liftbacku Model S i pomerne nedávno odhalenom type označenom písmenom X. V prípade posledného menovaného to však vyzerá na skorý príchod konkurencie. O vozidle podobného razenia od Audi sa hovorí už dlhšie, Jaguar čosi také aktuálne vyvíja a elektrické SUV evidentne chystá aj Mercedes-Benz. Jeho koncept ukáže v Paríži.

Mercedes vyvíja súpera pre Model  X od Tesla Motors 3 fotografie v galérii Mercedes vyvíja súpera pre Model X od Tesla Motors Zdroj: Mercedes-Benz

Stuttgart krátko pred začiatkom medzinárodného autosalóna zverejnil video týkajúce sa tejto novinky. Verejnosti sa v ňom pýta, či je pripravená na zmenu. Spolu s touto otázkou naznačuje prednú časť auta. V krátkom spote môžeme okrem toho vidieť aj niekoľko ďalších detailov z karosérie, rovnako ako zopár pohľadov do interiéru. Štúdia bude evidentne obsypaná diódami.

V súčasnosti nezverejnil Mercedes o SUV žiadne konkrétne detaily. Otáznik preto visí nad označením konceptu i jeho technikou, no podľa neoficiálnych zdrojov z neho v roku 2019 vznikne sériový model. Ponúknuť by mal dojazd približne 500 kilometrov na jedno nabitie.

Focus Media

Video
Najnovšie články
V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku

Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.

Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×