Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes-Benz chystá elektrické SUV

VIDEO
Krátko pred začiatkom autosalóna zverejnil Stuttgart video týkajúce sa štúdie, z ktorej má v roku 2019 vzniknúť sériový model.
3 28.09.2016 / Marek Pokrývka

Elektromobily kalifornskej firmy Tesla Motors doteraz nemali žiadnych priamych súperov. Platilo to o jej pilotnom produkte Roadster, populárnom liftbacku Model S i pomerne nedávno odhalenom type označenom písmenom X. V prípade posledného menovaného to však vyzerá na skorý príchod konkurencie. O vozidle podobného razenia od Audi sa hovorí už dlhšie, Jaguar čosi také aktuálne vyvíja a elektrické SUV evidentne chystá aj Mercedes-Benz. Jeho koncept ukáže v Paríži.

Mercedes vyvíja súpera pre Model  X od Tesla Motors 3 fotografie v galérii Mercedes vyvíja súpera pre Model X od Tesla Motors Zdroj: Mercedes-Benz

Stuttgart krátko pred začiatkom medzinárodného autosalóna zverejnil video týkajúce sa tejto novinky. Verejnosti sa v ňom pýta, či je pripravená na zmenu. Spolu s touto otázkou naznačuje prednú časť auta. V krátkom spote môžeme okrem toho vidieť aj niekoľko ďalších detailov z karosérie, rovnako ako zopár pohľadov do interiéru. Štúdia bude evidentne obsypaná diódami.

V súčasnosti nezverejnil Mercedes o SUV žiadne konkrétne detaily. Otáznik preto visí nad označením konceptu i jeho technikou, no podľa neoficiálnych zdrojov z neho v roku 2019 vznikne sériový model. Ponúknuť by mal dojazd približne 500 kilometrov na jedno nabitie.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×