Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes si pripomenul špeciálne Géčko

Nevšedný model sa od štandardných kúskov odlišoval na prvý pohľad. Okrem novej tváre mal červený interiér a pod kapotou 5,6-litrový osemvalec.
3 26.09.2016 / Marek Pokrývka

V dnešnej dobe je ikonická trieda G pre mnohých skôr imidžovou záležitosť než drsným off-roadom. Na prelome 70. a 80. rokov však bola stále rýdzo terénnym strojom. Napriek tomu sa našli ľudia, ktorí sa ho snažili dostať do role luxusného stroja a práve preto vznikol Mercedes-Benz 280 GE 5.6 Sport. Tento špeciál vyrobený v roku 1979 si v pripomenula divízia AMG na sociálnej sieti.

Mercedes-Benz 280 GE 5.6 Sport bol vyrobený v roku 1979 3 fotografie v galérii Mercedes-Benz 280 GE 5.6 Sport bol vyrobený v roku 1979 Zdroj: Facebook

Od štandardných kúskov sa nevšedný model odlišoval na prvý pohľad. Z jeho prednej časti totiž zmizli tradičné kruhové svetlá, ktoré nahradili obdĺžniky prevzaté z dobovej triedy E. Tie doplnila maska chladiča z vlajkovej lode. Dojem sa snažila vytvoriť vďaka zlatému povrchu, s ktorým korešpondovali vypletané disky kolies. Géčko malo okrem novej tváre aj upravené nárazníky, nástupné lišty na prahoch, prídavné osvetlenie, navijak či červenú grafiku na bokoch karosérie.

Farba týchto partií bola zvolená tak, aby ladila s interiérom. Ten bol totiž do nej takmer kompletne oblečený. Výrazný odtieň pokrýval kožené sedadlá, dvere, palubnú dosku i volant. Vďaka tomu pôsobil v daných časoch omnoho honosnejšie než tomu bolo pri klasických modeloch. Ani pohon nezostal pôvodný, pod kapotou Mercedesu sa totiž nachádzal 5,6-litrový osemvalec prevzatý z triedy S. Aj týmto krokom sa autori auta snažili priblížiť off-road k luxusnému segmentu.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×