Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

MINI Clubman JCW roztáča všetky kolesá

Šesťdverový kompakt prichádza v kabáte, ktorý evokuje súrodenca. Pod jeho prednou kapotou pracuje známy dvojliter s výkonom 170 kW (231 k).
13 1 príspevok 22.09.2016 / Marek Pokrývka

Tretia moderná generácia MINI čoskoro oslávi tretie narodeniny a vyše roka už poznáme aj špičku jej modelového radu s označením John Cooper Works. Tú sme ochutnali na zahraničnej pôde. Bolo len otázkou času, kedy toto vyhotovenie dostane odvodený šesťdverový typ Clubman. Britská automobilka ho virtuálne predstavila krátko pred jeho chystaným parížskym debutom.

MINI virtuálne predstavilo model Clubman John Cooper Works 13 fotografií v galérii MINI virtuálne predstavilo model Clubman John Cooper Works Zdroj: MINI

Kompakt prichádza v kabáte, ktorý svojou kombináciou tmavozelenej s červenou evokuje menšieho súrodenca. Toho pripomína aj dizajnom kolies, otvorom na prednej kapote či strešným spojlerom. Nárazníky však majú odlišné tvarovanie, ktoré lepšie zodpovedajú líniám karosérie. Vstupy vzduchu v prednom kúsku nie sú také výrazne vystúpené. Na opačnom konci MINI síce nájdeme dve okrúhle výfukové koncovky, ale namiesto centrálnej pozície sú umiestnené po stranách.

Model JCW nezostal ochudobnený o povinnú bižutériu v podobe identifikačných štítkov, ktoré nechýbajú ani vo vnútri. Okrem nich je interiér vybavený športovými sedadlami či výraznou grafikou prístrojov. Kabína oplýva viacerými červenými prvkami, pričom rovnakú farbu majú aj strmene brzdového systému Brembo. Kompakt má popri tom aj špecificky nastavený podvozok.

Rozdielom medzi malým hatchbackom a kompaktom je pohon 13 fotografií v galérii Rozdielom medzi malým hatchbackom a kompaktom je pohon Zdroj: MINI

Pod prednou kapotou nového modelu pracuje známy benzínový dvojliter, ktorý ponúka rovnakých 170 kW (231 k) a 320 Nm ako v prípade malého hatchbacku. Rozdielny je však pohon. Kým štandardné MINI posiela výkon len dopredu, Clubman JCW roztáča všetky štyri kolesá. Zákazníci si môžu vyberať medzi šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a osemstupňovým automatom. Bez ohľadu na túto voľbu by malo vozidlo zrýchliť na stovku za 6,3 sekundy a dosiahnuť tempo 238 km/h.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km

Asistenčné systémy majú podporiť vodiča a zvýšiť bezpečnosť. Aké systémy však existujú a ako vlastne fungujú? Presne na to sa pozrel nemecký klub ADAC.

Asistenčné systémy: Viete, ako fungujú?

Európania sú veľmi opatrní a nekupujú nové autá. Dokazuje to júnová aj polročná štatistika, ktorá ukazuje nadol na všetkých dôležitých trhoch. Tabuľke výrobcov...

Predaj nových áut v EÚ opäť klesol na všetkých trhoch

Žilinská Kia v prvej polovici roka splnila plán výroby áut aj motorov a po závodnej dovolenke spustí výrobu nového XCeedu.

Kia naplnila plány, vyrobila vyše 180 000 vozidiel
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×