Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kvíz: Poznáte skratky okresov na „ŠPZ-kách“?

NEPREHLIADNITE
Hoci väčšina z nás im stále hovorí ŠPZ (Štátna poznávacia značka), správne sa dnes používa EČV, teda Evidenčné číslo vozidla. Podstatnejšie však je, či sa vyznáte v skratkách okresných miest, ktoré sú na nich napísané. Zistite si, ako na tom ste v našom kvíze. Pozor na chytáky, niektoré skratky vás možno prekvapia!
43 príspevkov 20.09.2016 / Filip Kadlečík

Každý šofér to pozná. Medzi najlepšie zábavky na dlhých cestách po Slovensku patrí súťaž v lúštení skratiek okresov na "ešpézetkách". Často sa stane, že aj skúseného vodiča prekvapí skratka okresného mesta, s ktorou sa dovtedy až tak často nestretol. Ako dobre sa v tejto hre darí vám? Otestujte si svoje vedomosti.


Video
Najnovšie články
Elektrický hyperšport chystá aj Lotus

Firmy by mali spolupracovať na vývoji nových elektrických áut Fordu na platforme Rivianu. Partnerstvo prinesie nový prístup k inteligentným a elektrickým autám...

Ford investuje 500 miliónov USD do startupu Rivian

Nájsť v mestách vhodné parkovacie miesto je čoraz ťažšie a vtesnať sa doň dupľom. Parkovacie kamery sú určite užitočným pomocníkom a dodatočná montáž nie je...

Nejde vám parkovanie? Takto ho zvládne každý

Atraktívny kórejský liftback dostal oranžový lak, karbónové doplnky, čalúnenie Alcantarou a najmä upravený pohon všetkých kolies.

Stinger GTS: Pripravený na jazdu šmykom

Facelift prináša decentné úpravy zahŕňajúce zadné svetlá s motívom britskej vlajky a tiež rozšírené možnosti individualizácie navonok i zvnútra.

MINI Clubman má za sebou malú plastiku

Na vojenskej prehliadke vozila dôstojníkov nemaskovaná ruská novinka, ktorá vznikla na základe sedanu a disponuje rovnakou technikou.

Luxusný kabriolet Aurus: Debut pri Kremli

Modely s 2,3-litrovým motorom majú vo verzii High Performance výkon 335 koní a viacero komponentov zdedených od osemvalcových kúskov.

Ford Mustang: Viac elánu pre štvorvalec
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×