Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predĺžené BMW X1 aj ako plug-in hybrid

Vodič novinky bude mať k dispozícii 170 kW (231 k), vďaka ktorým zrýchli SUV na stovku za 7,4 sekundy. Akumulátor má stačiť na prejdenie 60 kilometrov.
1 6 príspevkov 08.09.2016 / Marek Pokrývka

Mníchov v ostatnom čase pripravil niekoľko vozidiel spájajúcich silu benzínu a elektriny, ktorú možno dobíjať zo zásuvky. Jedným z nich bolo BMW 225xe Active Tourer. Tento model má pod kapotou 1,5-litrový trojvalec, elektromotor a batériu s kapacitou 10,7 kWh. Jeho techniku teraz preberá príbuzné SUV. Ako plug-in hybrid totiž prichádza aj predĺžené BMW X1, ktoré vzniklo len pre Čínu.

BMW X1 xDrive25Le iPerformance by malo spotrebovať iba 1,8 l/100 km

Automobil s krkolomným kompletným názvom X1 xDrive25Le iPerformance sa navonok vyznačuje špecifickými označeniami, viečkom zásuvky na ľavom prednom blatníku či modrými rebrami na maske chladiča. Pod plechmi disponuje prakticky rovnakými vnútornosťami ako spomínaná dvojka. Vodič novinky bude mať k dispozícii maximálny výkon 170 kW (231 k) a krútiaci moment 385 Nm, vďaka ktorým tento model akceleruje z pokoja na stovku za 7,4 sekundy. Podľa normovaného cyklu by však malo jeho pohonné ústrojenstvo spotrebovať iba 1,8 litra benzínu na 100 kilometrov.

Palubný akumulátor má vozidlu stačiť na prejdenie 60 kilometrov bez spustenia spaľovacieho motora. Jeho plné nabitie z klasickej zásuvky by malo asi tri a trištvrte hodiny, za necelé tri má mať k dispozícii osemdesiat percent kapacity. V prípade kombinovaného využitia je akčný rádius Bavora asi 630 kilometrov. Prsty v tom má nádrž, ktorej objem je iba 35 litrov.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×