Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aston Martin predstavil unikátny roadster

Plodná spolupráca medzi automobilkou Aston Martin a dielňou Zagato prináša ďalšie ovocie. Aston Martin Vanquish Zagato Volante je jedinečný roadster.
9 3 príspevky 20.08.2016 / Filip Kadlečík

Nie je to tak dávno, čo Aston Martin v spolupráci s karosárskou firmou Zagato svetu predstavil model Vanquish Zagato. Unikátne kupé malo premiéru v Taliansku pri jazere Como. Červený diabol teraz zhodil strechu na udalosti Concours d’Elegance v Spojených štátoch amerických. Ide o prehliadku elegenantných a luxusných vozidiel, na ktorej automobilky často predstavujú svoje novinky. Vyrobených bude iba 99 kusov tohto exkluzívneho automobilu. Cena jedného exempláru pravdepodobne presiahne hodnotu 500 000 eur.

Aston Martin Vanquish Zagato Volante stojí viac ako 500 000 eur 9 fotografií v galérii Aston Martin Vanquish Zagato Volante stojí viac ako 500 000 eur Zdroj: AUTO BILD

Zaujímavé je, že roadster dostane na ochranu pred počasím tzv. hardtop, teda pevnú strechu, ktorá je inšpirovaná modelmi DB7 Zagato, DB AR1 či dokonca originálnym modelom V8 Vantage Volante z roku 1987. Dizajn automobilu sa v porovnaní so športovým kupé vôbec nezmenil. Zmeny sa udiali pod kapotou, nič veľké však nečakajte. Atmosférický agregát V12 s objemom 5,9 litra dostal v prípade Volante o niekoľko koní naviac.


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×