Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren MSO HS: Vyrobených bude len 25 kusov

FOTO
McLaren sa pustil do úpravy modelu 675LT. Vylepšená aerodynamika sľubuje lepšie jazdné vlastnosti. Svetlo sveta uzrie len 25 kusov modelu MSO HS.
8 3 príspevky 19.08.2016 / Filip Kadlečík

McLaren odhalil malú sériu upraveného superšportu 675 LT. McLaren MSO HS by sa mal svetu ukázať na jesennom parížskom autosalóne. Označenie “MSO” dostal tento model kvôli svojmu pôvodu, pracovali na ňom totiž inžinieri z McLaren Special Operations (MSO). Skratka HS má indikovať anglické “High Sport”, čo možno voľne preložiť ako “veľmi športový”. Toto označenie ani zďaleka nie je náhodné.

Tím McLaren Special Operations vylepšil aerodynamiku modelu 675LT a vznikol McLaren MSO HS 8 fotografií v galérii Tím McLaren Special Operations vylepšil aerodynamiku modelu 675LT a vznikol McLaren MSO HS Zdroj: McLaren

MSO HS sa totiž od bežného modelu 675LT líši predovšetkým vyladeným aerodynamickým kitom, ktorý výrazne zvyšuje prítlak automobilu. V rýchlosti 241 km/h by mali špeciálne prvky karosérie produkovať až 220 kilogramový prítlak. Superšport sedí ako pribitý aj vďaka novému prednému nárazníku so splitterom a stabilizačnými krídielkami. Nové sú aj otvory nasávania na boku či na streche automobilu. Najväčšiu pozornosť púta aktívne zadné krídlo. Samozrejme, všetky dielce sú vyrobené z karbónu.

Auto bude teda lepšie zvládať prejazd zákrutami a zároveň bude stabilnejšie vo vysokých rýchlostiach. O poriadnu dynamiku sa stará 3,8 litrový dvakrát prepĺňaný agregát koncepcie V8. Jeho maximálny výkon dosahuje hodnotu 506 kW (688 k). Krútiaci moment motora vrcholí na úrovni 700 Nm a auto dokáže zo stoja na rýchlosť 100 km/h vyšprintovať za menej ako tri sekundy. Ako už bolo naznačené, ide o malú sériu. McLaren zákazníkom ponúkne len 25 takýchto automobilov, pričom každý bude iný. Všetky budú totiž šité na mieru zákazníkom. Cena modelu by mala výrazne prekročiť hranicu 300 000 eur.

 


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×