Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Unikli fotky konceptu Maybach: Bude elektrický?

FOTO
Mercedes-Maybach mal na pláne ukázať nový koncept Vision 6 až v nedeľu. Ako to už býva, fotky unikli podstatne skôr. Čo o novej štúdii prezrádzajú?
8 13 príspevkov 18.08.2016 / Filip Kadlečík

Na internete unikli fotografie nového konceptu Mercedes-Maybach Vision 6. Automobil mal absolvovať svoju premiéru na Pebble Beach Concours d’Elegance, avšak ako to už býva, oficiálne fotografie unikli tesne pred premiérou. K najvýraznejším dizajnovým prvkom patrí obrovská chrómovaná čelná maska s nápisom Maybach.

Prednej časti dominuje obrovská chrómovaná maska chladiča 8 fotografií v galérii Prednej časti dominuje obrovská chrómovaná maska chladiča Zdroj: Carscoops

Nad ňou si už tradične našla miesto trojcípa hviezda, symbol Mercedesu. Okrem toho predná časť osloví extrémne úzkymi svetlami, ktoré pravdepodobne dostali laserovú technológiu. Neobyčajným prvkom sú chrómové lišty, ktoré smerujú od predných svetiel až ku zadnej časti automobilu. Predná časť zaujme aj športovo tvarovaným nárazníkom.

 

Pri pohľade z profilu pôsobí tento šesťmetrový “mamut” impozantne. Extrémne dlhá kapota prechádza do pozvoľna stúpajúceho čelného skla. Hneď za čelným sklom línia naberá klesajúcu tendenciu. Za dverami typu gullwing je umiestnený znak Maybach. Zadná časť je striktne minimalistická. Celým obvodom prechádzajú zadné svetlá. Nárazník zdobí decentný difúzor. Veľmi decentné je aj zadné sklo, ktoré sa dá označiť skôr ako priezor.

Zadná časť automobilu je minimalistická a decentná 8 fotografií v galérii Zadná časť automobilu je minimalistická a decentná Zdroj: Carscoops

Interiér konceptu je natoľko futuristický, že by ste tomu ani neverili. Celá plocha čelného skla plní funkciu head-up displeja. V ľavej časti sa zobrazujú údaje o vodičovi, dá sa teda očakávať, že v štúdii sú zakomponované aj biometrické snímače. Nad stredným panelom sa na čelnom skle zobrazujú údaje z navigácie. Na netradičnom head-up displeji si miesto našla aj predpoveď počasia.

Interiér je aj na pomery konceptov veľmi futuristický 8 fotografií v galérii Interiér je aj na pomery konceptov veľmi futuristický Zdroj: Carscoops

Informácie o navigácii sa zobrazujú aj na mieste, kde je v súčasných automobiloch umiestnený displej stredovej konzoly. Apropo, stredovú konzolu tvoria štyri tlačidlá, ktoré majú zatiaľ neznámu funkciu. Volant na sebe nemá tlačidlá, vidieť sú len krídielka, ktoré pripomínajú tradičné voliče prevodových stupňov. Stredový tunel by ste v tomto aute hľadali márne. Sedadlá pripomínajú skôr luxusný gauč, zaujímavé sú bordové kožené bezpečnostné pásy.

Čo sa dá zo zverejnených fotiek zistiť o pohone vozidla? Nuž, zdá sa, že dohady o umiestnení spaľovacieho agregátu boli nesprávne. Viacero prvkov totiž indikuje, že auto by sa malo hýbať vďaka elektrickej energii. Prvým z nich sú plné disky kolies, ktoré maximálne znižujú odpor vzduchu. Ďalším výsostne aerodynamickým prvkom sú miniatúrne spätné zrkadlá so zabudovanou kamerou. Prítomnosť elektromotora naznačuje aj interiér, chýba totiž tradičný stredový tunel. Korunným dôkazom je však pohľad na navigáciu zobrazenú na čelnom skle. Zobrazuje sa na nej bod “Charging Station”, čo v preklade znamená “Nabíjacia stanica”.


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×