Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Unikli fotky konceptu Maybach: Bude elektrický?

FOTO
Mercedes-Maybach mal na pláne ukázať nový koncept Vision 6 až v nedeľu. Ako to už býva, fotky unikli podstatne skôr. Čo o novej štúdii prezrádzajú?
8 18.08.2016 / Filip Kadlečík

Na internete unikli fotografie nového konceptu Mercedes-Maybach Vision 6. Automobil mal absolvovať svoju premiéru na Pebble Beach Concours d’Elegance, avšak ako to už býva, oficiálne fotografie unikli tesne pred premiérou. K najvýraznejším dizajnovým prvkom patrí obrovská chrómovaná čelná maska s nápisom Maybach.

Prednej časti dominuje obrovská chrómovaná maska chladiča 8 fotografií v galérii Prednej časti dominuje obrovská chrómovaná maska chladiča Zdroj: Carscoops

Nad ňou si už tradične našla miesto trojcípa hviezda, symbol Mercedesu. Okrem toho predná časť osloví extrémne úzkymi svetlami, ktoré pravdepodobne dostali laserovú technológiu. Neobyčajným prvkom sú chrómové lišty, ktoré smerujú od predných svetiel až ku zadnej časti automobilu. Predná časť zaujme aj športovo tvarovaným nárazníkom.

 

Pri pohľade z profilu pôsobí tento šesťmetrový “mamut” impozantne. Extrémne dlhá kapota prechádza do pozvoľna stúpajúceho čelného skla. Hneď za čelným sklom línia naberá klesajúcu tendenciu. Za dverami typu gullwing je umiestnený znak Maybach. Zadná časť je striktne minimalistická. Celým obvodom prechádzajú zadné svetlá. Nárazník zdobí decentný difúzor. Veľmi decentné je aj zadné sklo, ktoré sa dá označiť skôr ako priezor.

Zadná časť automobilu je minimalistická a decentná 8 fotografií v galérii Zadná časť automobilu je minimalistická a decentná Zdroj: Carscoops

Interiér konceptu je natoľko futuristický, že by ste tomu ani neverili. Celá plocha čelného skla plní funkciu head-up displeja. V ľavej časti sa zobrazujú údaje o vodičovi, dá sa teda očakávať, že v štúdii sú zakomponované aj biometrické snímače. Nad stredným panelom sa na čelnom skle zobrazujú údaje z navigácie. Na netradičnom head-up displeji si miesto našla aj predpoveď počasia.

Interiér je aj na pomery konceptov veľmi futuristický 8 fotografií v galérii Interiér je aj na pomery konceptov veľmi futuristický Zdroj: Carscoops

Informácie o navigácii sa zobrazujú aj na mieste, kde je v súčasných automobiloch umiestnený displej stredovej konzoly. Apropo, stredovú konzolu tvoria štyri tlačidlá, ktoré majú zatiaľ neznámu funkciu. Volant na sebe nemá tlačidlá, vidieť sú len krídielka, ktoré pripomínajú tradičné voliče prevodových stupňov. Stredový tunel by ste v tomto aute hľadali márne. Sedadlá pripomínajú skôr luxusný gauč, zaujímavé sú bordové kožené bezpečnostné pásy.

Čo sa dá zo zverejnených fotiek zistiť o pohone vozidla? Nuž, zdá sa, že dohady o umiestnení spaľovacieho agregátu boli nesprávne. Viacero prvkov totiž indikuje, že auto by sa malo hýbať vďaka elektrickej energii. Prvým z nich sú plné disky kolies, ktoré maximálne znižujú odpor vzduchu. Ďalším výsostne aerodynamickým prvkom sú miniatúrne spätné zrkadlá so zabudovanou kamerou. Prítomnosť elektromotora naznačuje aj interiér, chýba totiž tradičný stredový tunel. Korunným dôkazom je však pohľad na navigáciu zobrazenú na čelnom skle. Zobrazuje sa na nej bod “Charging Station”, čo v preklade znamená “Nabíjacia stanica”.


Video
Najnovšie články
Malý elektromobil Honda ukázal interiér

Na ženevskom výstavisku ukáže Ingolstadt koncept, z ktorého má na prelome rokov 2020 a 2021 vzniknúť sériový produkt.

Audi Q4: Predobrazom bude štúdia e-tron

Nový mikrohybridný motor z rodiny Ingenium má šesť valcov v rade, dvojkomorové turbodúchadlo, elektrický kompresor a výkon 400 koní.

Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×