Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rimac vs. LaFerrari: Ako dopadne priamy súboj?

TOP VIDEO
Prakticky neznámy chorvátsky elektromobil má obrovský potenciál. Tento krát do tanca vyzval LaFerrari. Nie je však taliansky hyperšport až príliš veľké sústo?
13 príspevkov 17.08.2016 / Filip Kadlečík

Chorvátsky elektromobil Rimac Concept_One bol po prvý krát predstavený verejnosti v roku 2011. Vo finálnej verzii sa objavil až na tohtoročnom ženevskom autosalóne. Čakanie sa oplatilo, elektrický Chorvát nakoniec dostal poriadnu porciu výkonu. Finálna hodnota sa totiž zastavila na hodnote 800 kW (1 088k). Jeho tvorcovia deklarovali, že zo stoja na rýchlosť 100 km/h vyšprintuje za neuveriteľných 2,6 sekundy. Málokto im veril, že elektromobil je skutočne až taký dynamický.

Po tomto videu však niet pochybností o tom, že Rimac Concept_One má obrovský potenciál. Na štart preteku na 400 metrov sa totiž postavil vedľa Tesly Model S P90D. Tá dosahuje výkon 560 kW (762 k), čo však na chorvátsky superšport ani zďaleka nestačilo. Pomyselnou čerešničkou na torte je však pretek Rimacu s Ferrari LaFerrari. Kombinovaný výkon talianskeho hyperšportu sa pohybuje na úrovni 708 kW (963 k). Ako veľký súboj dopadol? To sa dozviete vo videu.


Video
Najnovšie články
Opel Corsa: Neoficiálny debut generácie F

Hyundai i20 pred rokom prešiel faceliftom, ktorý ho vylepšil najmä z technologickej stránky. Okrem bezpečnostných systémov však pokrok dorazil aj inam. Mestské...

Test Hyundai i20 DCT7: Konečne s automatom

Limitovaná verzia nabrúseného kompaktu dosiahla rovnaký čas ako Bugatti Veyron, konkrétne detaily o nej zatiaľ automobilka neprezradila.

Mégane R.S. má späť žezlo z Nürburgringu

Dovážané európske vozidlá a autodiely sú americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi stále tŕňom v oku a neustále chce zvýšiť clá. Hoci rozhodnutie o ich...

Jednostranné kvóty ani dovozné clá nevyriešia spory

Núdzový brzdový asistent pri jazde vzad môže zabrániť neraz ťažkým kolíziám vozidla s chodcom či cyklistom. Nemecký autoklub ADAC preveril tieto systémy...

Brzdový asistent: Dá sa na neho ozaj spoľahnúť?

Ešte pred príchodom ďalšej generácie sme si vyskúšali terénne kombi, ktoré je na slovenskom trhu najpredávanejším autom japonskej firmy.

Test Subaru Outback: Dovidenia, bestseller

Konzorcium, ktoré stavia obchvat Bratislavy, nesúhlasí s výsledkami nedávneho ekoauditu. Podľa spoločnosti ide o zaujatú správu, ktorá nezodpovedá skutočnosti.

Stavbu D4 a R7 sprevádza množstvo špekulácií
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×