Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW 8: Bavori chystajú úplne nový model

FOTO
Bavorská automobilka chystá kupé odvodené od modelového radu 7. Vozidlo by malo konkurovať verziám kupé a kabrio, ktoré vychádzajú z Mercedesu triedy S. Toto sú prvé informácie.
5 17.08.2016 / Filip Kadlečík

BMW by malo podľa všetkých dostupných informácií v roku 2020 uviesť úplne nový model. Zástupca radu 8 by mal prísť vo verzii kupé, ale aj kabrio. Na svojej luxusnej palube by tento automobil mal poskytovať dostatok miesta pre štyroch cestujúcich. Elegantné kupé by sa malo v hierarchii automobilky umiestniť približne na úrovni modelového radu 7. Oficiálne by malo nahrádzať úlohu súčasného modelu s typovým označením 6.

BMW Vision Future Luxury môže veľa prezrádiť o dizajne modelu radu 8 5 fotografií v galérii BMW Vision Future Luxury môže veľa prezrádiť o dizajne modelu radu 8 Zdroj: AUTO BILD

O vzhľade nového modelu čo-to napovedá štúdia Vision Future Luxury, ktorú BMW predstavilo v roku 2014. V prípade, že sa BMW 8 bude pridŕžať tohto konceptu, máme sa na čo tešiť. Vision Future Luxury totiž vyniká laserovými svetlometmi, čistými líniami karosérie, či organickými LED diódami v zadných svetlách. Nesklame ani v interiéri, ktorý je pomerne minimalistický, za to však disponuje niekoľkými displejmi. Interiér automobilu je minimalistický, zaujme veľký počet displejov 5 fotografií v galérii Interiér automobilu je minimalistický, zaujme veľký počet displejov Zdroj: AUTO BILD

Nový model má v prvom rade byť odpoveďou na dvojdverové varianty Mercedesu triedy S. Súčasná generácia radu 6 totiž po technickej úrovni na luxusné kupé stuttgatskej značky poriadne stráca. BMW 8 bude vychádzať z vlajkovej lode bavorskej automobilky, vďaka čomu si doň nájdu cestu najnovšie technológie.

BMW Vision Future Luxury môže veľa prezrádiť o dizajne modelu radu 8 5 fotografií v galérii BMW Vision Future Luxury môže veľa prezrádiť o dizajne modelu radu 8 Zdroj: AUTO BILD

Špekuluje sa, že pod kapotou vrcholnej verzie M8 by mohol bublať motor koncepcie V12. Pravdepodobnejšie však je, že BMW siahne po osemvalci s výkonom 478 kW (650 k). V tomto prípade sa odhaduje, že cena modelu by prekročila hranicu 100 000 eur. Luxusné kupé by okrem spaľovacieho agregátu mohlo dostať aj hybridné pohonné ústrojenstvo, konkrétne plug-in hybridnú verziu. Cesta k elektrifikácii by mala byť zavŕšená v roku 2027, kedy BMW pravdepodobne predstaví plne elektrický model radu 8.

BMW má ďalšie plány aj s modelovým radom 6. Ten v budúcnosti tak isto dostane koncepčne nového zástupcu, ktorý by mal v porovnaní so súčasnosťou poriadne schudnúť. To hlavne z toho dôvodu, že bude orientovaný športovejšie a po krku pôjdem automobilom akými sú Mercedes-AMG GT či Porsche 911.

 


Video
Najnovšie články
Malý elektromobil Honda ukázal interiér

Na ženevskom výstavisku ukáže Ingolstadt koncept, z ktorého má na prelome rokov 2020 a 2021 vzniknúť sériový produkt.

Audi Q4: Predobrazom bude štúdia e-tron

Nový mikrohybridný motor z rodiny Ingenium má šesť valcov v rade, dvojkomorové turbodúchadlo, elektrický kompresor a výkon 400 koní.

Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×