Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Honda Civic: Takto vyzerá desiata generácia

FOTO
Honda Civic desiatej generácie sa pýši dynamickým dizajnom. Dostane aj adekvátne motory? Ponuka v USA naznačuje, že tomu tak bude.
3 19 príspevkov 15.08.2016 / Filip Kadlečík

Priaznivci japonských automobilov sa môžu tešiť na novú generáciu modelu Civic. V poradí desiata generácia do Európy prinesie poriadne veľkú zmenu. Auto sa totiž takpovediac natiahlo a na prvý pohľad nepôsobí tak exoticky ako ôsma, resp. deviata generácia. Určite sa však nedá povedať, že by sa novinka na ceste medzi ostatnými automobilmi stratila.

Takto vyzerá nová generácia modelu Civic 3 fotografie v galérii Takto vyzerá nová generácia modelu Civic Zdroj: Honda

Práve naopak. Dizajn pôsobí zaujímavo a športovo. Predná časť vozidla dostala horizontálnu masku chladiča, svetlomety sú akoby dedičstvom po predchádzajúcich generáciách. Pozvoľna klesajúce zadné sklo spôsobuje, že Civic hatchback pri pohľade zboku pripomína skôr karosárku verziu liftback. Zadná časť sa vo veľkej miere ponáša na aktuálny model Civic TypeR, vyzerá však uhľadenejšie a elegantnejšie.

Na technické informácie o európskej verzii je zatiaľ Honda pomerne skúpa. Čo-to však môžu prezradiť špecifikácie verzie určenej pre severnú Ameriku. Hatchback tam pod kapotu dostane 1,5 litrový prepĺňaný štvorvalec s výkonom 130 kW (175 k). Vo verzii “Sport” bude tento agregát naladený na 135 kW (184 k). Za nárast výkonu v športovej verzii je zodpovedné športové výfukové potrubie. Samozrejmosťou je ponuka samočinných, ale aj manuálnych prevodoviek.

Takto vyzerá nová generácia modelu Civic 3 fotografie v galérii Takto vyzerá nová generácia modelu Civic Zdroj: Honda

Americkí klienti sa auta dočkajú v najbližších týždňoch. Prvá zásielka už opustila anglický Swindon, kde sa tento typ produkuje. Európa si bude musieť počkať, nie však oveľa dlhšie. Desiata generácia modelu Civic v európskych špecifikáciach by sa totiž mala začať dodávať počas prvých mesiacov roku 2017.

 


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×