Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Honda Civic: Takto vyzerá desiata generácia

FOTO
Honda Civic desiatej generácie sa pýši dynamickým dizajnom. Dostane aj adekvátne motory? Ponuka v USA naznačuje, že tomu tak bude.
3 15.08.2016 / Filip Kadlečík

Priaznivci japonských automobilov sa môžu tešiť na novú generáciu modelu Civic. V poradí desiata generácia do Európy prinesie poriadne veľkú zmenu. Auto sa totiž takpovediac natiahlo a na prvý pohľad nepôsobí tak exoticky ako ôsma, resp. deviata generácia. Určite sa však nedá povedať, že by sa novinka na ceste medzi ostatnými automobilmi stratila.

Takto vyzerá nová generácia modelu Civic 3 fotografie v galérii Takto vyzerá nová generácia modelu Civic Zdroj: Honda

Práve naopak. Dizajn pôsobí zaujímavo a športovo. Predná časť vozidla dostala horizontálnu masku chladiča, svetlomety sú akoby dedičstvom po predchádzajúcich generáciách. Pozvoľna klesajúce zadné sklo spôsobuje, že Civic hatchback pri pohľade zboku pripomína skôr karosárku verziu liftback. Zadná časť sa vo veľkej miere ponáša na aktuálny model Civic TypeR, vyzerá však uhľadenejšie a elegantnejšie.

Na technické informácie o európskej verzii je zatiaľ Honda pomerne skúpa. Čo-to však môžu prezradiť špecifikácie verzie určenej pre severnú Ameriku. Hatchback tam pod kapotu dostane 1,5 litrový prepĺňaný štvorvalec s výkonom 130 kW (175 k). Vo verzii “Sport” bude tento agregát naladený na 135 kW (184 k). Za nárast výkonu v športovej verzii je zodpovedné športové výfukové potrubie. Samozrejmosťou je ponuka samočinných, ale aj manuálnych prevodoviek.

Takto vyzerá nová generácia modelu Civic 3 fotografie v galérii Takto vyzerá nová generácia modelu Civic Zdroj: Honda

Americkí klienti sa auta dočkajú v najbližších týždňoch. Prvá zásielka už opustila anglický Swindon, kde sa tento typ produkuje. Európa si bude musieť počkať, nie však oveľa dlhšie. Desiata generácia modelu Civic v európskych špecifikáciach by sa totiž mala začať dodávať počas prvých mesiacov roku 2017.

 


Video
Najnovšie články
Malý elektromobil Honda ukázal interiér

Na ženevskom výstavisku ukáže Ingolstadt koncept, z ktorého má na prelome rokov 2020 a 2021 vzniknúť sériový produkt.

Audi Q4: Predobrazom bude štúdia e-tron

Nový mikrohybridný motor z rodiny Ingenium má šesť valcov v rade, dvojkomorové turbodúchadlo, elektrický kompresor a výkon 400 koní.

Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×