Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW okorení druhú generáciu i8

Obľúbené BMW i8 čoskoro dostane facelift. Nová generácia bavorského eko-športovca bude predstavená až po roku 2020.
1 15.08.2016 / Filip Kadlečík

BMW i8 bolo predstavené už v roku 2013, ešte stále však pôsobí ako auto z budúcnosti. Netradičný plug-in hybrid sa teší záujmu verejnosti, ale aj klientov bavorskej značky. Za viac než dva roky sa predalo už viac ako 7 000 exemplárov eko-športovca. Na tak nezvyčajné auto ide o pomerne vysoké číslo a dá sa očakávať,  že na cestách ich časom bude ešte viac. Aktuálny model čoskoro dostane facelift a o niekoľko rokov by sme sa mali dočkať novej generácie.

BMW i8 druhej generácie by malo prísť v roku 2022 Podľa informácií servera Automobile Magazine bude budúca i8 plnokrvným superšportom. Ďalšia generácia by totiž mala dosahovať výkon na úrovni 560 kW (760 k). O prekvapivo vysoký výkon sa postará trojica elektromotorov. Jeden bude silu posielať na prednú, ostávajúce dva na zadnú nápravu, ktorá by mala disponovať systémom natáčania kolies. V každom prípade je BMW i8 druhej generácie zatiaľ len hudbou budúcnosti. Svetlo sveta by totiž mala uzrieť až v roku 2022.

 


Video
Najnovšie články
Malý elektromobil Honda ukázal interiér

Na ženevskom výstavisku ukáže Ingolstadt koncept, z ktorého má na prelome rokov 2020 a 2021 vzniknúť sériový produkt.

Audi Q4: Predobrazom bude štúdia e-tron

Nový mikrohybridný motor z rodiny Ingenium má šesť valcov v rade, dvojkomorové turbodúchadlo, elektrický kompresor a výkon 400 koní.

Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×