Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW okorení druhú generáciu i8

Obľúbené BMW i8 čoskoro dostane facelift. Nová generácia bavorského eko-športovca bude predstavená až po roku 2020.
1 3 príspevky 15.08.2016 / Filip Kadlečík

BMW i8 bolo predstavené už v roku 2013, ešte stále však pôsobí ako auto z budúcnosti. Netradičný plug-in hybrid sa teší záujmu verejnosti, ale aj klientov bavorskej značky. Za viac než dva roky sa predalo už viac ako 7 000 exemplárov eko-športovca. Na tak nezvyčajné auto ide o pomerne vysoké číslo a dá sa očakávať,  že na cestách ich časom bude ešte viac. Aktuálny model čoskoro dostane facelift a o niekoľko rokov by sme sa mali dočkať novej generácie.

BMW i8 druhej generácie by malo prísť v roku 2022 Podľa informácií servera Automobile Magazine bude budúca i8 plnokrvným superšportom. Ďalšia generácia by totiž mala dosahovať výkon na úrovni 560 kW (760 k). O prekvapivo vysoký výkon sa postará trojica elektromotorov. Jeden bude silu posielať na prednú, ostávajúce dva na zadnú nápravu, ktorá by mala disponovať systémom natáčania kolies. V každom prípade je BMW i8 druhej generácie zatiaľ len hudbou budúcnosti. Svetlo sveta by totiž mala uzrieť až v roku 2022.

 


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×