Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chystá sa najluxusnejšie kupé všetkých čias?

Dlho sa im nedarilo, no teraz chytili druhý dych. Luxusný výrobca Maybach pripravuje na autosalón v Paríži doslova veľké prekvapenie.
1 3 príspevky 12.08.2016 / Filip Kadlečík

Značka Maybach len prednedávnom vstala z popola a už sa púšťa do nového automobilu. Zdá sa, že unikátne Exelero dostane právoplatného nástupcu v podobe superluxusného kupé. Jediná informácia, ktorá je o automobile nateraz známa je fakt, že jeho dĺžka bude atakovať hranicu 6 metrov. Automobilka zatiaľ dokonca nezverejnila ani len meno avizovaného modelu. Už na prvý pohľad je však zrejmé, že pod dlhou kapotou bude dostatok miesta pre poriadny agregát.

Celková dĺžka nového automobilu by mala atakovať hranicu 6 metrov

V prípade, že superauto pôjde v šľapajách modelu Exelero, sa máme na čo tešiť. Pod kapotu raritného kupé bublal motor usporiadania V12 s výkonom 515 kW (700 k) a krútiacim momentom 1020 Nm. Ohromujúce boli aj jeho dynamické schopnosti. Napriek hmotnosti 2 660 kg sa auto dokázalo rozbehnúť na neuveriteľných 351,45 km/h. Očakáva sa, že Mercedes odhalí nový model na jesennom autosalóne v Paríži.


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×