Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chystá sa najluxusnejšie kupé všetkých čias?

Dlho sa im nedarilo, no teraz chytili druhý dych. Luxusný výrobca Maybach pripravuje na autosalón v Paríži doslova veľké prekvapenie.
1 3 príspevky 12.08.2016 / Filip Kadlečík

Značka Maybach len prednedávnom vstala z popola a už sa púšťa do nového automobilu. Zdá sa, že unikátne Exelero dostane právoplatného nástupcu v podobe superluxusného kupé. Jediná informácia, ktorá je o automobile nateraz známa je fakt, že jeho dĺžka bude atakovať hranicu 6 metrov. Automobilka zatiaľ dokonca nezverejnila ani len meno avizovaného modelu. Už na prvý pohľad je však zrejmé, že pod dlhou kapotou bude dostatok miesta pre poriadny agregát.

Celková dĺžka nového automobilu by mala atakovať hranicu 6 metrov

V prípade, že superauto pôjde v šľapajách modelu Exelero, sa máme na čo tešiť. Pod kapotu raritného kupé bublal motor usporiadania V12 s výkonom 515 kW (700 k) a krútiacim momentom 1020 Nm. Ohromujúce boli aj jeho dynamické schopnosti. Napriek hmotnosti 2 660 kg sa auto dokázalo rozbehnúť na neuveriteľných 351,45 km/h. Očakáva sa, že Mercedes odhalí nový model na jesennom autosalóne v Paríži.


Video
Najnovšie články
Na predaj je bezchybná Lancia Aurelia

Na záberoch zachytených v továrni môžeme vidieť viaceré detaily, okrem toho potvrdzujú prípravu drsnejšieho vyhotovenia Competition.

Silné BMW X5 M na prvých fotografiách

Model ŠKODA 1000 MB patrí k míľnikom v takmer 124-ročnej histórii mladoboleslavskej automobilky. Progresívne riešený automobil vznikal špičkovými technológiami...

Legendárny model škodovky oslavuje 55. výročie

Vo vyše trojročnom procese padlo rozhodnutie. Pekinský justičný orgán sa priklonil na stranu zahraničnej firmy, Landwind X7 má skončiť.

Prelomový verdikt súdu: Stop pre čínsky Evoque

Väčšinu stavebných prác v súvislosti s obchádzkovými trasami bude podľa NDS robiť koncesionár v rámci výstavby križovatky D4/D1. Obchádzkové trasy budú tvoriť...

Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×